Mobil

Yurt dışı Telefon Kaydı Nasıl Yapılır

Yurt dışı telefon kaydı nasıl yapılır ; Kanuna göre, pasaport sahipleri, yolcu tarafından getirilen cihazların kaydı için e-devlet sitesine veya abone kayıt merkezlerine başvurmalıdır.

  • Abone kayıt merkezine şahsen başvurduğunuzda, pasaportunuzun yanı sıra telefon ücretini ödediğinizi gösteren orijinal belgeye başvurmanız istenecektir. Yurt dışından gelen telefon kapatma nasıl adım adım yurtdışı telefon kayıt yapmak için:Yabancı telefon kayıt ücreti 1500 TL
    E-devlet yoluyla gereksiz belgeleri kaydedin
    E-devlet yoksa, Abonelik Merkezine kaydolun

Bu hizmetten yararlanarak, yurtdışından kişisel kullanım için getirdiğiniz cep telefonlarını kaydedebilir ve kullanabilirsiniz. Lütfen devam etmeden önce aşağıda listelenen sorunlardan haberdar olun.
Yurt giriş tarihiniz 120 günü geçmemelidir.

İnternet bankacılığı kullanmıyorsanız; Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen vergiden muaf vergi daireleri veya banka. Kimlik numaranız kredilendirilmelidir.

İnternet bankacılığı müşterisiyseniz, sisteme entegre bankaların internet şubelerini kullanarak ödeme yapabilirsiniz. Bir sonraki adımda size karşı çıkacak listeden bir banka seçerek buna başvurabilirsiniz.

IMEI numaranızı cihazınızın arama ekranında * # 06 # yazarak öğrenebilirsiniz.

Kayıt, telefonunuzda * # 06 # tuşuna bastığınızda ekranda gösterilen IMEI numarası ile yapılır. Mevzuat kapsamında yanlış IMEI ile yapılan kayıtların iptali veya düzeltilmesi mümkün değildir.

Benzer Konular