REKLAM
Haber

YouTube, coronavirus para kazanma politikasını tersine çevirdi

REKLAM

YouTube, son koronavirüs politikasıyla ilgili bir yüz yapıyor.

Google’ın sahip olduğu video akışı şirketi, bazı içerik oluşturucuların ve haber kanallarının koronavirüs ile ilgili içeriğinden para kazanmasına izin vermeye karar verdi. Bu güncelleme doğrudan YouTube CEO’su Susan Wojcicki’den bir mektupla geliyorgönderildi Çarşamba günü içerik oluşturuculara.

Geçen hafta YouTube, tedavülden kaldırmakkoronavirüsün “geçme sözü” nden daha fazlasını içeren videolar. Hareket, YouTubers tarafından sağlık ve haber nişlerinde geniş ölçüde eleştirildi.

Şirkete göre, koronavirüs, reklamverenleri muhtemelen uygunsuz içerik olabilecek içerikte gösterilen reklamlara karşı korumak için sunulan “hassas konu” yönergelerine giriyor. Bu politika ayrıca YouTube’un bu hassas etkinliklerden yararlanmasını önlemeye yardımcı olur.

Son zamanlarda bu tür bir politikayı değiştirme hareketi, koronavirüs salgınının hızlı yayılmasının konuyla ilgili konuşmaları nasıl değiştirdiğinin altını çiziyor.

Wojcicki, mektubunda “Hassas etkinlikler politikamız, doğal afet gibi önemli boyuttaki kısa vadeli olaylara uygulanacak şekilde tasarlandı” diye açıklıyor. “Bu sorunun artık gündelik konuşmanın devam eden ve önemli bir parçası olduğu anlaşılıyor ve haber kuruluşlarının ve içerik oluşturucularının sürdürülebilir bir şekilde kaliteli videolar üretmeye devam edebilmelerini sağlamak istiyoruz.”

En son güncelleme kapsamında, reklamlar resmi YouTube haber ortaklarına ait kanallar da dahil olmak üzere sınırlı sayıda kanalda etkinleştirilecektir. İçerik oluşturucular YouTube’lara da başvurabilirkendini belgelendirme programıpara kazanma ayrıcalıklarına ilişkin otomatik bir inceleme için coronavirüs ile ilgili içeriklerini YouTube’a göndermelerine olanak tanır. Reddedilirse, bir içerik oluşturucu videoyu artırabilir ve video için insan incelemesi isteyebilir.

Sosyal medya platformları, platformlarındaki koronavirüs içeriğiyle nasıl başa çıkılacağı ile uğraştı. Facebook varyasaklıkoronavirüs korkularından yararlanmaya çalışan reklamlar. Teknoloji endüstrisi konferansları ve etkinlikleriDünya Mobil Kongresi, salgın nedeniyle iptal edildi.

YouTube’un geri dönüşü aynı zamanda koronavirüs ile aynı gün geliyor beyanDünya Sağlık Örgütü’nün salgını. Dünyanın ikincisi olaraken büyük arama motoru, yalnızca ana şirketi Google’ın arkasında, video devi halkı bilgilendirmek ve güncel tutmak için önemli bir rol oynayabilir.

REKLAM

Benzer Konular

REKLAM