Mobil

Whatsapp Dosya Biçimi Desteklenmiyor Sorunu Çözümü nedir

Whatsapp Dosya Biçimi Desteklenmiyor Sorunu Çözümü nedir

Whatsapp Dosya Biçimi Desteklenmiyor Sorunu Çözümü ,Fotoğraf, video veya Sesli Posta gönderme ve / veya indirme ile ilgili yaygın sorunlar şunlardır: Telefonunuz internet bağlantısı sorunları yaşıyor olabilir. Telefonunuzun tarih ve saat ayarları doğru olmayabilir.

SD kartınızla ilgili bir sorun olabilir: SD kartınızda yeterli boş alan olmayabilir. SD kartınız salt okunur moda ayarlanmış olabilir. SD kartınız bozulmuş olabilir. ayrıntılar Telefonunuzun güçlü bir sinyalle dahili olarak bağlandığından üç kez, hatta iki kez kontrol edin.

Emin olmak için bir web sayfasını açmaya çalışın. Telefonunuzun bağlı olup olmadığından emin değilseniz (farklı Wi-Fi noktalarına ve / veya 4G’ye bağlanmayı deneyin), lütfen okumaya devam edin.

Tarih ve saatin doğru ayarlandığından emin olun. Tarih yanlışsa, medyayı indirmek için WhatsApp sunucularına bağlanamazsınız. Burada tarihi doğru şekilde ayarlamayı öğrenebilirsiniz.

Bazen SD kartınızı kaydederken WhatsApp dosyaları zor olabilir. Eğer öyleyse, yardım için aşağıdaki sorun giderme adımlarını takip edebilirsiniz: SD kartınızda yeterli alana sahip olduğunuzdan emin olun. SD kartınız dolu ise, WhatsApp hiçbir şey kaydedemez.

Gereksiz dosyaları silerek daha fazla yer açın. SD kartınızın salt okunur olmaya ayarlanmadığından emin olun. SD kartınızda WhatsApp’a ait olmayan bir dosyayı kaydetmeyi deneyin. Dosya kaydedilmişse, kart salt okunur değildir ve WhatsApp Messenger indirilen dosyaları kaydedebilmelidir.

Hiçbir şey kaydedemiyorsanız, kartınız sadece okunacak şekilde ayarlanmıştır. Bu özelliği değiştirmeniz gerekiyor, talimatlar için lütfen telefonunuzun kullanım kılavuzuna bakın. Yeterli boş alanınız varsa ve SD kartınıza dosya kaydedebilir, ancak yine de WhatsApp’tan dosya indiremezseniz, SD kartınızdan WhatsApp verilerini silmeniz gerekebilir:

ÖNEMLİ: Bu, ALL WhatsApp sohbet geçmişi yedeklerini ve indirilen dosyaları siler. Bu, WhatsApp verilerini yedeklemek için iyi bir zaman olabilir. WhatsApp verilerinizi yedeklemek için SD kartınızdaki “WhatsApp” dosyasını bilgisayarınıza kopyalayın. Telefonunuzun SD kart dosyasını açın ve “WhatsApp” klasörünü silin. Bu, tüm WhatsApp medya dosyalarınızı siler. WhatsApp tekrar açılacak ve sohbetleriniz hala kullanılabilir olacak, ancak medya dosyaları (fotoğraflar, videolar, sesler) artık sohbetlerde kullanılamayacak. Telefonunu yeniden başlat. WhatsApp şimdi indirilmiş dosyalarınızı kaydedebilmelidir.

Okumaya devam ediyor musun? SD kartın salt okunur olup olmadığını kontrol eden 2. Adımı hatırlıyor musunuz? Herhangi bir dosya kaydetmediyseniz, SD kartınız bozulmuş olabilir. Bu durumda, SD kartınızı yeniden biçimlendirmeniz gerekebilir. Bu, tüm SD kartın silinmesi ve sıfırlanması anlamına gelir:

ÖNEMLİ: Bu, SD kartınızdaki TÜM VERİLERİ silecektir. SD kartı formatladıktan sonra verilerinizi geri almak mümkün olmayacaktır. Mümkünse, SD kartınızdaki her şeyi yedekleyin. Bunu yapmanın bir yolu da SD kart okuyucu ile bir bilgisayara yerleştirip dosyaları kopyalattırır. Android telefonunuzdan Ayarlar> Depolama’ya gidin. Bu özellik mevcutsa, SD kartı ayır’ı seçin. SD kartı formatla veya SD kartı sil’e dokunun. Telefonunu yeniden başlat.

 • özet
  Fotoğraf, video ve sesli mesaj gönderme ve indirme ile ilgili sık karşılaşılan bazı sorunlar şunlardır:
 • Akıllı telefon İnternet bağlantısı sorunları yaşayabilir.
  Akıllı telefondaki tarih ve saat ayarları yanlış olabilir.
  SD kartla ilgili bir sorun olabilir.
  SD kartta yeterli boş alan olmayabilir.
  SD kart salt okunur modda ayarlanabilir.
  SD kart hasar görmüş olabilir.

Benzer Konular