Mobil

Telefonu Uçak Modunda Kullanmak

Telefonu Uçak Modunda Kullanmak

Telefonunuzdaki uçak modu sadece uçaklarda çalışmıyor. Whatsapp üzerinde hangi mesajları okuduğunuzu anlamıyor olsanız bile Uçak Modu hayat kurtarıcı olabilir! İşte uçak modunun avantajları …

1 Diğer tarafa mesaj okuduğunuzu gösterme

Telefonu Uçak Modunda Kullanmak Facebook Messenger, WhatsApp, Snapchat gibi uygulamalar, aldığınız mesajları okuduğunuz diğer tarafa söyler. Bazıları bu işlevi devre dışı bırakmanıza izin verir, ancak bu durumda okuduğunuz mesajların okunup okunmadığı gösterilir.

Herhangi bir mesajı okumadan önce uçak modunu açarsanız, alıcı bunu bilmiyor. Bu yöntem her uygulama için geçerli olmayabilir, ancak ItsApp, SnapChat ve birçok uygulamanın çalıştığı bilinmektedir.

Uçak modundan çıktığınızda, okumalar muhtemelen gönderilir, ancak en azından cevabı düşünmek için birkaç dakikanızı yazmanız gerekir.

2 Ağ sorunlarını giderme

Ayrıca uçak modunun yanı sıra ciltten tasarruf etmenin yanı sıra sinemada sizi rahatsız etmeme gibi işlevler de vardır.

Uçak modunu açtığınızda ağ sorunları sizi uyandırabilir; yani uçak modunu yeniden başlatma olarak kullanabilirsiniz.

Belki de tüm ağ sorunlarını sihirli bir şekilde çözemezsiniz, ancak mobil veya Wi-Fi iseniz, bağlantı sorunlarınız varsa uçak modunu bağlamayı ve kapatmayı deneyin.

3 Çocuk dostu telefon

Çocuklarınız telefonunuzu kullanarak karanlık web sitelerinde dolaşmaktan endişe ediyorlar ve eğer mağazadan bir şey satın almak istemiyorsanız, uçak modu hile yapacaktır.
Bu sayede, telefonunuzu çocuğunuzu kaptırmadan veya sevdiği çocuğun çocuğuna kadar uzanmadan önce uçak modunu etkinleştirebilirsiniz.

Uçak modu elbette aşılmaz bir engel değil; Çocuğunuz akıllı olmak için büyürse, uçak modunu kapatabilir ve internete geri dönebilirsiniz. Ancak, ebeveyn denetimleriyle ilgilenmek istemiyorsanız, bu hızlı yöntemi kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Benzer Konular