Dekorasyon

Küçük Odalar için Dekorasyon Nasıl Olmalı

Evinizi kendi renk tercihlerinizle dekor yaparken bazı odaların küçük olması ile daha geniş ve daha ferah göstermek adına tercihlerde bulunmak isteyebilirisiniz. Küçük odaların daha geniş gösterilmesinde en önemli ip uçları bulunur. Bu uyumu sağlamak  işte bazı  ipuçları.

Dekor yapılacak olan odanın soft renkler ve ışık alıcı açık renkleri tercih etmelisiniz bu sayede odanın daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Göz yormadan bir tasarım sağlamış olursunuz. Kalabalık görünüme sebep olmadan evinize güzel bir görünüme sahip olmanızda yardımcı olacaktır.

Evde çok faza eşya bulundurmamaya dikkat edin. Şeffaf ürünler tercih edin. Tablolardan masalara önemli ipuçları odayı rahatlatır. Küçük odalarda genel yapılan malzemeleri daha çok duvara yaslamak aslıda odayı daha dar gösterir. Odada bulunan eşyaların açısına dikkat etmek gereklidir.

Küçük mutfaklar için öneriler

Ev hanımlarının vakitlerinin bir çoğu mutfakta geçmektedir. Küçük mutfaklar için öneriler. Mutfaklarda kullanılan malzemelerin yerleşimi için af kullanılabilir. Çok daha raf olması her zaman ev hanımlarının bir çok zaman eşya yerleşiminde rahatlatmaktadır.

Yemek pişirmek, yemek yemek, çocuklar ise bazen ödev yapmak ya da babalar yemek hazırlanırken faturalar ödemek ve birlikte özel anları paylaşmak için bir uzun vakit geçirilen bir alan sınırlı olduğunda çok fonksiyonlu ve estetik açıdan çekici bir mutfak yaratmak akıllı planlama gerektirir.

Uzun cam pencere ve kapılarla aydınlatılmış bitişik kahvaltı alanına açılmak suretiyle rahat parametrelerinden yararlanmaktadır. Geniş bir orta ada alana zemin hazırlar ve yiyeceklerin hazırlanması ve depolanması için ilave karşı yüzey sağlar. Oda, beyaz ve toz mavisi ruh halini hafif ve taze tutmayı sağlar.

Küçük banyolar için dekor fikirleri

Evinizde küçük bir banyo bulunuyorsa bu alanları daha iyi verimli hale getirmek için neler yapmak gerekir ki daha ferah banyolara kavuşalım. İşte bu gibi dekorasyon fikirlerini banyolarımıza uygulamak için ve ferah banyolar için fikirler.

Banyolarımızda ferah bir ortam sağlayabilmek için en önemli obje kuşkusuz aynalar olmaktadır. Aynaların daha geniş gösterilmesinde en önemli yere sahiptir. Banyolarda dağınık görünümü oluşturmadan fazla aksesuarları kaldırmalı ve az tercih etmeliyiz.

Depolamalar için boy yüksekliğinden fazla alanlara raflar ekleyebilirsiniz. Renk tercihlerinde kullanılan fayansların ve renklerin daha aydınlık gösterecek tonlarda olmasına dikkat etme gerekir. U anlamda açık tınlar önemlidir. Modern bir görünüm için geniş ayalara ilaveten bazı aksesuarlar ile banyonuzu ferahlaştırabilesiniz.

Benzer Konular