Sosyal Medya

Instagram şifresini unutursam ne yapabilirim

Instagram şifresini unutursam ne yapabilirim

Instagram şifrenizi değiştirmek istiyorsanız çok basit bir yol var. Kullanıcılar Instagram şifresini Instagram uygulamasında instagram.com adresinden değiştirebilir. Şimdi Instagram şifre değiştirme bağlantısını sizinle paylaşalım ve en güçlü şifreyi nasıl oluşturabileceğinizi görelim.

Instagram hesabınızın şifresini değiştirmek isterseniz, bunu bir bilgisayarda yapmanın en kolay yolu budur. Ancak, unutmamalısınız: Eski şifrenizi bilmiyorsanız, bilgisayarda Instagram şifresini değiştiremezsiniz; Bu nedenle uygulamayı kullanmak zorunda kalacaksınız. Ancak, şifreyi bildiğinizi varsayarak, Instagram şifre değişim sürecini açıklamaya devam ediyoruz. Şifreyi hızlı bir şekilde değiştirmek için aşağıdaki altı çizili metni tıklayın; Bu bağlantı sizi Instagram.com’daki şifre değişim adresine götürecektir; Bu nedenle, ayarlar ekranında şifre değiştirme bölümünü bulmaya gerek yoktur.

INSTAGRAM DEĞİŞİM ŞİFRE

Instagram parolanızı değiştirmek için, varolan parolanızı ekrandaki Eski Parola alanına girin, ardından yeni parolanızı yeni parola alanına girin ve Change Password (Parolayı Değiştir) düğmesini tıklatın. Çok fazla! Ancak, yeni bir şifre oluşturmaya hazır olduğunuzda, en güçlü şifreyi oluşturmak da önemlidir.

GÜÇLÜ Şifrenin YOLU nedir

1. Uzun bir şifre, güçlü bir şifrenin başlangıcıdır. 10 ila 12 karakterlik bir parola iyi bir başlangıçtır, ancak bankalar gibi kritik sitelerdeki parolaların daha uzun olması yararlıdır.

2. Birkaç anlamlı kelime yerine dağınık kelimeler kullanın. Çünkü kod iyi olduğunda, saldırganın işi tekrar daha kolaylaşıyor. Yaratıcı, kişisel ve elbette hatırlamak için birkaç kelime size yardımcı olacaktır. Örneğin, DenizDally yerine MasaTopKavunKuzu gibi bir şifre kullanmak daha etkili olacaktır.

3. Geri dönüşüm iyidir, ancak şifreler için çok iyi değildir. Son olarak, daha önce sızmış bir şifre saldırganlar tarafından kullanılacaktır.

4. Her sitede aynı şifreyi kullanmamalısınız. Bir siteye bir şifre gönderilirse, başkalarının yapmaması için bir sebep yoktur.

Benzer Konular