Geleceğin en popüler mesleği Drone pilotluğu

drone

drone

önümüzdeki on yılda, teknoloji devrimi, dron ve dron pilotlarına olan talep nedeniyle çok sayıda kişi çalışmaya başladı. Uzmanlarıyla birlikte, önemli endüstrilerin kilit noktası olarak ortaya çıkmıştır.

Son zamanlarda yayınlanan bir raporda, işgücüne dahil olanların yüzde 70’inin yakında robotların kullanımından büyük ölçüde etkilenecek olan endüstrilerde çalıştıkları ortaya çıktı.

Drone pilotu ve eğitmenleri, birçok insanın hobi olduğunu düşündüğü Huffington Post Australia’ya geldi ve iki yıl içinde popüler, ücretli ve zorlu bir işçi haline gelecek.

Çeşitli işletmelerde drone kullanımına yönelik talebin kesinlikle artmaya başlayacak. Uçaklar sıhhi tesisat, madencilik, ticaret ve hatta nakliye ve teslimat gibi sektörleri dönüştürüyor.

Bir dron pilotu olarak, kariyer arayan insanlar için ödüller çok çekici. Bir dron pilotunun ortalama maaşı 100.000 dolar civarında, en yüksek yılı ise 150.000 dolar.

Bir çocuk İsviçre’de bir dron uçuyor.
On yıl önce, Avustralya’da 25’ten az sertifikalı drone operatörü vardı. Ancak, bu yılın Mart ayına kadar bu sayının 500’e yükselmesi ve 2016’nın sonunda 600’ün üzerine çıkması bekleniyor. Yüzlerce ve binlerce iş fırsatı

Küresel olarak, drone pilotları için dünya pazarının 2022 yılına kadar iki katından fazla olduğu tahmin edilmektedir.

Dronlar esnaf dönüşmeye başladı. Tesisatçılarının her birinin arkasında insansız hava aracı bulunmasının uzun sürmeyeceğini söyledi.

Bir uçağın içinde termal görüntülemeye sahip bir evin çatısına bakarak, sızıntının tam yerini kullanabilir ve sorunlu alanı tam milimetreye kadar ölçebilirler. Uçağı beş dakikadan daha az bir sürede bitiyor. Orada, dronunuz olmadan, sızıntıyı tam olarak tespit etmek çok zor hatta imkansızdır.

Sivil Havacılık Güvenliği Kurumu (CASA) tarafından onaylanan bir havacılık okulu olan Global Drone Solution’ı yönetiyor. Başlamak için beş saatlik gerçek pratik uçuş becerileri sağlayan beş günlük / 60 saatlik bir eğitim kursu içerir. Zamanın geri kalanı havacılık teorisine harcanır.

Bir uçağın nasıl uçulacağını öğrenmek CASA düzenlemelerini, uçuş işlem prosedürlerini ve emniyetini anlamak için çok önemlidir. Ancak bu teknolojinin en heyecan verici kısmı uçağın ticari kullanımıdır. Ancak bu çalışma hayal gücümüzle sınırlı.

Gelecek birkaç yılda, yolda araba gördüğümüz gibi, etrafımızda düzenli olarak dronları görmeyi bekleyebiliriz.

Sektörler şu anda drone pilotluk becerilerine göre değiştiriliyor:
Tesisler: Santralleri, telefon kulelerini ve rüzgar türbinlerini bir vinç veya kolektör kullanmaya gerek kalmadan incelemek için insansız hava araçlarını kullanmak için birkaç kişi adımlar atıyor.
Madencilik: Dronlar zaten yaygındır ve mineral stok yığınlarını günler yerine saatlerce ölçmek için kullanılır. Ayrıca araştırma çalışmaları ve çevresel etki araştırmaları için kullanılır.
Fast Food Teslimi: Dominos aracs Pizza gibi büyük şirketler gelecekte pizza teslimi için insansız hava aracılarına yatırım yapacak.
Paket Teslimatı: Australia Post ve Amazon zaten drone teknolojisine paketleri teslim etmenin bir yolu olarak yatırım yapıyor
Operasyonlar: Güneş paneli çıkışı, tavan kaçağı ve oluk bu yükseklikleri kontrol etmek için kullanılır.
Gayrimenkul: Yatırımcılara yeni fırsatlar sunan veya pazarlama videoları oluşturmak için gayrimenkul, panoramik görüntüler elde etmenizi sağlar.
Düğün fotoğrafçılığı: Çiftlerin özel günlerinin farklı ve yaratıcı görüntülerini yakalamalarını sağlayan düğünlerin hava videografisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir