Haber

Facebook Devri Bitiyor mu

Elon Musk, 31 milyon takipçisine Twitter’da ‘Facebook’u sil, bitti’ dedi

Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk’ın Twitter’da “Facebook’u sil. Facebook dönemi sona erdi” adlı 31 milyon takipçiyi aradığı bulundu.

İngiliz aktris Sacha, Cohen’in bu çağrısını Twitter’daki Facebook içeriğine yapabilir.

Musk, Facebook’un 87 milyon kişiselleştirilmiş opsiyon şirketi Cambridge Analytica ile hesap sahiplerinin “Facebook nedir?” Bilgisi olmadan paylaştığınızı ortaya çıkarmak için bazı Tesla ve SpaceX’in Facebook hesaplarını 2018’de sildi. diye sordu.

Musk, Facebook’a ait Instagram’da kişisel ve şirket hesaplarını korur. Elon Musk, Instagram’ın “fena değil” olduğunu ve çatıda “oldukça bağımsız bir adım atıldığını” söyledi.

Elon Musk, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ile Facebook hakkında görüş ayrılıkları olduğunu söyledi, “Mark’la bunun hakkında konuştum. Ama çok fazla kavrayamıyor.”

Zuckerberg yapay zekanın arabaları daha güvenli ve daha doğru hastalık teşhisi yapabileceğini savunurken, Misk bu teknolojiyi “insanlığın varlığına karşı en büyük tehdit” olarak nitelendirdi.

Cohen ve Musk’un başında, bu ayın başlarında yazar Stephen King’i bırakarak “manipülatif mesajlarla mücadele edemediğini ve gizliliği koruduğunu” açık bir şekilde izliyor.

‘Bir imparator Facebook’u yönetmemeli’
Sacha Baron Cohen, Twitter mesajında ​​şunları söyledi:

Diyerek şöyle devam etti: “Bir kişiye elektrik ve su şirketlerinde düzenleyici kurumlarda böyle bir güç verilmese de, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg 2.5 milyar insanı kontrol altında tutmak nasıl mümkün. Facebook bir imparator tarafından yönetilmeyen hükümetler tarafından düzenlenmeli.”

Baron Cohen daha önce Twitter, Google ve YouTube için “tarihteki en büyük propaganda makineleri” demişti.

Benzer Konular