Yaşam

En Güzel Tatil Yerleri Türkiye

En Güzel Tatil Yerleri Türkiye Yazın vazgeçilmez olarak nitelendirilen deniz, kum ve güneş neredeyse herkesin tercihi. Ancak, seçilen mekanların kalitesi tatilinizin gidişatını belirler. Bu nedenle, tatillerini iyi bir araştırma yaptıktan sonra tatil kalitelerini arttırmayı tercih edeceklerdir.

Türkiye’de Tarihi ve deniz tatili için araştırma yaptık 5 güzel tatil mekanı Belirledik. Bu seçilen yerler konusunda size yardımcı olmayı umuyoruz.  Türkiye’de göz kamaştıran tarihi ve doğal zenginlik, çok fazla ilgi ve az bilinen bir yer keşfedilmeyi bekliyor.

 Antalya – Kaş

Türkiye’nin deniz kıyısını tercih etmenin en önemli sebebi olan Türkiye’nin, akla ilk gelen yer Plajı. Bu kumsal beyaz kum ve turkuaz mavisi suların birleşimi ile  Denizde yüzerken bile manzaranın tadını çıkarabileceğiniz bu plaj, hem fiziksel hem de zihinsel terapi sağlayacaktır. Türkiye’nin en iyi tatil yerlerinden biri.

Muğla – Datça

Deniz turizmi söz konusu olduğunda, yerli ve yabancı birçok turist tarafından tercih edilen bu yerde hem doğal hem de tarihi güzellikler vardır. Gündüz denizin tadını çıkarırken, gecenin Datça sokaklarında tarihin havasını soluyabilirsiniz. Palamut Bükü açık denizden hoşlanırken, körfezin doğal güzelliği sizi ve ailenizi çekmektedir. Ayrıca, ne kadar deniz olursa olsun, Dionysos Tapınağı, Apollo Karneios Tapınağı, Knidos Afrodit gibi tarihi güzellikleri de gezmenizi tavsiye ederiz.

Muğla – Marmaris

Türkiye Muğla’nın Marmaris denilen incisi. Marmaris, özellikle Rus ve Alman ziyaretçilerin yoğun olarak yoğunlaştığı bir denizcilik bölgesidir. Hedef gerçekten deniz, kum ve güneş ise tereddüt etmeden seçebilirsiniz. Mavi ve yeşilin buluştuğu bu güzel yerde, iş stresten uzak olacağınızı garanti ediyoruz.

İzmir – Çeşme Ala çatı

İzmir – Çeşmeye  Yaklaşık beş ay süren deniz kenarı, sık sık yüzmekten zevk almak isteyenler için ideal bir yerdir. Tarihe ihtiyacınız varsa, doğal güzellikleriyle bütünleşen bu şehir size denizden huzur getirecektir. Kalabalık plaj kulübü partileri ile yaz keyfini de çıkarabilirsiniz. Deniz, kum ve güneşli bir tatil sizi bekliyor.

Muğla  Küçük Kargı Koyu

Muğla Otoyolu ve Fethiye’ye 3 km. Günlük ağaçlarla çevrili Küçükkargı Koyu, Katrancı Adası’nın kuzeyinde yer almaktadır. Nadir (dökmeyen) ağaçlar güzel bir koku yayarlar. Yoğun gölgeli ağaçlar aynı anda körfezi serinletir. Doğal bir akvaryumu andıran Küçük Kargı da, lodoslara bakan esintinin rüzgârlarına açıktır. Dalış yapmayı sevenler için de bir manzara olan koy, panzerlerin ve kampçıların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri yerlerin başında geliyor. Plajın önündeki tekneler için kum 8-12 metredir ve anargadada saklanabilir. Fethiye’ye 18 km, Göcek’e 8 km ve Dalaman Uluslararası Havalananına 38 km uzaklıktadır. Bölge, yaz aylarında yerli turistlerin uğrak yeridir.

Benzer Konular