Bilgisayar

Bu Bağlantı Güvenilir Değil Hatası ve Çözümü

Bu bağlantı güvenilir değil Problemi ve kesin çözüm

Son zamanlarda karşılaştığımız hatalardan biri. Aslında bunu yanlış olarak kabul etmemeliyiz. Pek çok sunucu, güvenli sertifikalar adı verilen SSL sunucularına geçirildiği için, bunların kaynaklanması büyük olasılıktır. Örneğin, google’a Htps: // yazdığınızda, bu bağlantının güvenilir olmadığını ve birçok sunucudaki sitelerde böyle olabileceğini görebilirsiniz. Http://www.google.com adresini girdiğinizde büyük olasılıkla gireceksiniz.

Ancak sorunumuz yalnızca google ile ilgili olmadığından, birkaç yöntemi sizinle paylaşacağım, bu nedenle sırasıyla bunları denerseniz, muhtemelen sorundan kurtulacaksınız.

En çok kullanılan tarayıcı Chrome ve Firefox gibi tarayıcılarda karşılaştığımız en yaygın hatalardan biridir. Yandex ve opera gibi tarayıcılarda çok nadir görülür.

Bu Bağlantı Güvenilir Değil Hatası Çözüm seçenekleri

İlk önce Windows saat ayarlarımızın güncel olup olmadığını kontrol edin. Ve sadece durumunda tekrar güncelleyin. Sağ alt köşedeki saat ve tarih sekmesine tıklayın. Görünen kutuda, Tarih ve saat ayarlarını değiştir bağlantısını tıklayın. Ardından “İnternet saati” simgesine tıklayın ve beliren ekrandaki ayarları değiştir düğmesine tıklayın. En son işlem olarak Güncelle düğmesine tıklayın, saat güncellenecektir. Eğer bu probleminizi çözemediyse 2. adıma geçeceğiz.

Örneğin, Avast, Nod32 gibi bir virüsten koruma programınız çalışıyorsa, devre dışı bırakın ve tarayıcınıza giriş yapın. Sorun devam ederse, 3. adıma geçin.

Tarayıcı ayarlarınızı sıfırlayın veya tekrar yüklemeyi deneyin. Bu işe yaramazsa, bunu 4. adımla yapmaya çalışacağız.

Seçenekler bölümünden devam edin – Gelişmiş -> Ağ >> Ayarlar -> Bu ağın proxy sunucusu özelliklerinin kendi kendine tanı bölümünü kontrol edin ve ardından Tamam’ı tıklayın.

Bağlantı güvenilir değil Hata bazı modemlerde olabilir. Örneğin, bir “TP-LINK” modem kullanıyorsanız, bu sorunla karşılaşmanız muhtemeldir. Bunu yapmak için, “modem arayüzü” girin http://192.168.1.1/login.htm ‘LAN bölümündeki DNS ayarlarını otomatik olarak yaparak bu sorunu çözebilirsiniz.

Tüm bu işlemlere rağmen sorun devam ederse, sisteminizi geri yükleyin ve deneyin. Ancak, yukarıdaki çözümlerin çoğu size olumlu bir sonuç verecektir.

Benzer Konular