Akıllı Telefonlar Nasıl Temizlenir

akıllı telefonlar nasıl temizlenir

akıllı telefonlar nasıl temizlenir

Mutlaka hepimiz akıllı telefonlarımızı düşürmüşüz. Ayrıca, onları anahtarlarla dolu ceplere veya cüzdanlara koymuş, şarj etmeyi unutmuş ve sıcak veya ıslak yerlerde bırakmışlardır. Yüzerken bazılarımız yanlarında taşıyordu. Kirli bir telefon ekranı size pek zevk vermez, değil mi? O zaman akıllı telefonun nasıl temizlendiğine bakalım. Yanlış temizlik, akıllı telefonunuzun sağladığı bazı avantajları ortadan kaldırabilir. Bu yüzden dikkatli olmalıyız.

İhtiyacınız olan ana malzeme bir mikrofiber bezdir. Çoğu markette kolayca bulunabilir. Kamera mağazaları, elektronik mağazaları, donanım veya internet toplu olarak çok daha ucuza alabilirsiniz.
Güvenlik önlemi olarak, bataryayı telefonunuzdan çıkarın. Pili çıkaramazsanız, cihazı kapatmak yeterli olacaktır.
Ekranı kuru bir bezle hafifçe silin. Üzerine sıkıca bastırmayın, inatçı kirlere hafifçe bastırın.
Kuru bir bez işe yaramazsa, ıslak bir bez kullanmalısınız. Su, ekran için en güvenli ve en ucuz sıvıdır. Yeterince güçlü değilse, beyaz sirke ile karıştırın.
Sıvıyı bir sprey şişesine yerleştirin ve mikrofiber bezin üzerine püskürtün.
Ekranı yukarıda anlatıldığı gibi silin ve ardından cihazı tekrar açmadan önce ekranın tamamen kurumasını bekleyin. Kurutmadan açmayın, akıllı telefonunuz zarar görebilir.
Telefonunuzu ömrünü uzatırken aşınmaya ve yıpranmaya karşı korumak için birkaç ipucu:
Telefonunuzu taşırken dikkatli olun. Anahtarlarla dolu olan cep eski telefonunuz için iyiydi ancak akıllı telefonunuz için ideal bir yer değildi. Akıllı telefonunuzun ekranı böyle bir ortamda çizilebilir. Akıllı telefonunuzu hiçbir şeyin çizmeyeceği bir yere koyun.
Telefonunuz için bir kasa veya kılıf alın. Çoğu durumda, ekranı kullanabilmeniz için ekranı açık tutan kapakları seçin. Bu ince, şeffaf membranlar ekrana oturur, yerinde kalır ve hem ışığın hem de dokunmanın geçmesine izin verir. Onlar da oldukça ucuz 10 , 15 TL.


Telefonu cebinize yerleştirmeden önce dokunmatik ekranı kapatın. Bu sadece pil ömrünü uzatmakla kalmaz, aynı zamanda yanlışlıkla aramayı da önler.
Telefonunuz dokunmayacak kadar sıcaksa, pili kapatın ve çıkarın (izin veriliyorsa). Cep telefonunu bir süre nefes alabileceği bir yere koy. Telefon veya batarya bir saat sonra hala çok sıcaksa, yetkili bir servis merkezine başvurun. Kimyasal yapılı bir madde istemeden girmiş olabilir.
Her gece uyurken telefonunuzu şarj etme alışkanlığı edinin. Hala şarj etmekte zorlanıyorsanız, bir veya iki ekstra şarj cihazı satın alın; Aracınızın çakmak şarjı kritik anlarda harika çalışacaktır.
Pili yıpratmak için fazla endişelenmeyin. Sonunda, ne yaparsan yap, pilin ömrü bitecek. Telefonu İlk aldığınız gün 12 Saat Şarj’da bıraktıysanız bu yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir