Yürüyen Yayalar İçin Ayrı Şerit Oluşturuldu

Yürüyen Yayalar İçin Ayrı Şerit Oluşturuldu ; Çin’de akıllı telefonlara bakıldığında, yavaş hareket eden yaylar için bölgede bulunan bir alışveriş merkezinin talebi ile ayrı bir şerit oluşturuldu.

Kuzey Çin’deki Şuş şehrinde, akıllı cep telefonlarına bakan yürüme kabinleri için ayrı bir şerit ayrıldı.

TELEFON SEMBOLU YOLDA BULUNMAKTADIR

Şu anda Shian City’de Yanta otoyolunda özel bir şerit var; bu, İngilizce’de “phubber” olarak biliniyor, akıllı telefonlara bakıyor ve etraflarında neler olup bittiğini görmezden geliyor.

Kırmızı, yeşil ve mavi renklerde boyanmış şerit 80 cm genişliğinde ve 100 metre uzunluğundadır. Şerit üzerindeki akıllı telefon sembolü bu yolu diğerlerinden ayırır.

AVM TALEBİ

Birçok kafenin bulunduğu caddede bulunan alışveriş merkezi, bir ayın akıllı telefonlarını gözden kaçırmayan yaylar için bir şerit açılması çağrısında bulundu.

The Paper’a konuşan bölgenin sakinlerinden biri olan Wei Shiaowei, böyle bir uygulamayı ilk kez gördüğünü ve çok memnun olduğunu söyledi.

HERKESE MEMNUNİYET

Hu, “Gençlerin yaşamları artık bizimki gibi telefonlarla çok zaman harcayanlar için rahat, hızlı ve sabit telefonlarına bakıyor.

Bir başka bölge sakinleri, akıllı telefon kullanıcılarının “çevrelerinde neler olduğunu görmediklerini” ve akıllı telefon kullanıcılarının birbirlerini vurma riski altında olduklarını söyledi.