Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır . YouTube’daki içerik oluşturucular, geleneksel reklamcılık dışındaki videolardan gelir elde etmek için bir dizi yeni araç geliştirmektedir. Anaheim, Kaliforniya’daki VidCon konferansında duyurduğu yeni özellikler sayesinde, video içerik oluşturucuları takipçilerine daha kolay ulaşabilecek.

Bu yenilikler arasında ticari satış kanalları, pazarlama ortaklıkları ve önceden kaydedilmiş, düzenlenmiş video ve canlı yayın kanalları sunan FameBit ile “Premieres” in kullanıma sunulması yer alıyor.

Üyelikler

YouTube, Oyununda Twitch benzeri bir “sponsorluk” modeli sunmuştur. Bu, hayranların özel bir rozet ve emoji gibi dijital ürünlere ayda 4,99 ABD Doları tutarında bir kanalı destekleme olanağı sağlamasına olanak tanır. YouTube, bu programı geçtiğimiz yıl büyük video ağında test etmeye başladı ve bu testler, YouTube kanalı üyeliğinin yolunu açtı.

YouTube oyunlarından farklı olarak, kanal abonelikleri ek gereksinimlere sahiptir. Tüm bunlara rağmen, içerik oluşturucuların 100.000 aboneliği veya daha fazlasına sahip olması, 18 yaşından büyük olması ve YouTube İş Ortağı Programı’na üye olması gerekir.

Merch Ürünleri

Aboneliklere ek olarak, içerik oluşturucuları, bugün başlayarak ürünlerini doğrudan hayranlarına satabilecek. Videonun hemen altındaki bir bölümde, 10’dan fazla aboneliği olan içerik oluşturucuları, tişörtler, şapkalar, telefon kılıfları veya kanallar gibi 20’den fazla farklı ürün seçeneği sunabilir. Örneğin, yaratıcılardan Lucas’ın Örümcek’in pelüş oyuncusu 18 günde 1 milyon dolardan fazla kazanmış ve üründen 60.000’den fazla satmıştır.

Son olarak, canlı video ile gelir getirici fırsatlardan yararlanmak isteyen YouTubers, bunu yalnızca yaşamak değil, aynı zamanda da zamanında yapabilecek. Kullanıcılar, yayınlanmadan önce bir videoyu tanıtabilecekleri bir açılış sayfası oluşturan “Premieres” adlı yeni bir YouTube özelliğini kullanabilir. Bu sayfa ayrıca canlı videolarda olduğu gibi bir sohbet özelliğine de sahiptir. Bu, içerik oluşturucuların “Süper Sohbet” özelliğini kullanabilecekleri ve canlı yayın yapsalar bile üyelik avantajlarından yararlanabilecekleri anlamına gelir.

İçerik oluşturucular, önceden kaydedilmiş içerik hakkında hayranlarıyla etkileşim kurmak için sohbete katılabilecek. Prömiyer tamamlandığında, video sitede düzenli bir video olarak yayınlanacaktır.

Bir başkasının yanında çalışmaktan sıkıldınız ve kendi işinizi yapmak istiyorsanız, kesinlikle haklısınız.

Youtube’da nasıl para kazanırız? Kanal nasıl açılır? Orijinal içeriği nasıl yapacağımızı öğreneceğiz … Her şeyden önce, kafanıza her şeyi koymanız ve yeni bir kanal açmak için kollarınızı eğilmeden önce bitirmeniz gerekir. Öyleyse, referanslarınızı yapmalı ve sisteminizi sabırla geliştirmeli ve kendinizi tartmalısınız. Profesyonel olmanıza gerek yok! Unutma, eğer insanların önünde gelişirsen daha samimi olursun! Ayda 150 bin TL kazanan en ünlü Youtuber’lar samimi kapıları için açıldı!

Evde daha fazla iş aramak için, ekstra iş fırsatları ve internetten para kazanma yolları kazanmanın yollarını araştırmaya devam ediyoruz.

Birkaç gün önce bir İngiliz ailesi, çocukları hakkında 57 saniyelik bir video paylaştı ve bu video üzerinden yalnızca 150.000 dolar kazandı. Neden bu kazanımlara göz kulak oluyorsunuz? İster bir iş ister bir hobi olarak görmek istersiniz … Videoları Youtube’a yüklemek hiç beklemediğiniz bir şeydir.

Çoğu kullanıcı Youtube’dan nasıl para kazanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek ister. Konu hakkında bilgi almak istiyorsanız, okumaya devam edin.

Bir Youtube iş ortağı olarak, Youtube’dan para kazanabilirsiniz. Videolarınıza reklam eklersiniz ve bu reklamlar, tıklama yaptığınız zaman elde edilen gelirin belirli bir yüzdesini almaya uygun değildir. Her 1000 gösterim için 3 ile 10 TL arasında bir kazanç elde edebilirsiniz.

Bir Youtube iş ortağı olmak, Adsense yayıncısı olmak kadar sıradan bir şey değildir. Bunu nasıl yapacağınızı gösteren bazı basit adımlar şunlardır:

1 – Bir AdSense hesabı açtığınızdan emin olun

YouTube videolarınızdan elde ettiğiniz kazanç ve istatistikler Adsense hesabınızda görüntülenir. Bu yüzden bir hesap açmalısın.

Teorik olarak, bir Adsense hesabı açmadan önce bir YouTube iş ortağı olabilirsiniz. Ancak önce bir Adsense hesabı açmanızı ve ardından bir YouTube iş ortağı olmanızı öneririz.

2 – YouTube’daki kitlenizi artırın

YouTube kullanıcıları uygulamanızı değerlendirirken, en önemli ölçüt YouTube’da kaç izleyiciye ulaştığınızdır. Aşağıdaki şekiller yaklaşık olarak önemlidir:

En az 1.000 abone

Tüm videoları en az 1.000 kez görüntüleme

En az 10.000 kanalı görüntüleyin

Bunlar asgari sayılardır. Eğer senin yerinde olursak, bu rakamları beş ile çarpıyoruz.

3 – Videoları düzenli olarak yükleyin

Videolarınız viral olsa bile, yalnızca bir veya iki video yüklemesi kabul edilme şansınızı azaltacaktır. İşte bu yüzden Youtube uzun süre çalışabilecek insanları arıyor.

YOUTUBE’DAN LOT’LERİN 10 BİNİNİ KAZANMAK İÇİN TIKLAYIN!

Daha sık ve daha düzenli videolar yüklemek, başarı şansınızı artırır. Örneğin, her gün yeni videolar yükleyen birinin şansı, iki haftada bir yüklemeden daha yüksektir.

YouTube iş ortağı olmak için başvurmadan önce en az 100 video yüklemesi yaptığınızdan emin olun. (bazıları 50 video yeterli olacaktır diyor)

4 – Bir marka yaratın

Bu adım gerekli değildir, ancak kabul edilmenize yardımcı olabilir. Teknik üsleri ele alsanız bile, diğerlerinin Youtube iş ortağı olup olmadığına karar vereceğini unutmayın. Diğer bir deyişle, ne kadar profesyonel bakarsanız, şansınız o kadar iyi olur.

Pratik ipuçları:

Videolarınızı yayınlamak ve görüntüleyenlerinizle daha fazla etkileşim kurmak için bir web sitesi açın.

Güzel bir logo tasarlayın ve günlüklerinizi her yerde kullanın.

Videonuzu ekranda oturum açma ile kullanın.

Videolarınız için profesyonel bir tanıtım yapın.

Daha profesyonel görünmesini sağlamak için Youtube kanalınızı özelleştirin.

İçeriğinizin telif hakkıyla korunan materyal içermediğinden emin olun.

Başvurunuzun reddedilmesine neden olabilecek en önemli faktörlerden biri telif hakkı ihlalidir. Bu nedenle, videolarınız telif hakkıyla korunan materyal içermemelidir.

Bu, görüntüleri, grafikleri, logoları, video klipleri ve ses öğelerini içerir. Örneğin, izinsiz olsa bile, arka plan müziği reddedilmesine neden olabilir.

6 – YouTube iş ortağı olmak için başvuruda bulunma

Bahsettiğimiz adımları takip ettiyseniz, başvuru için hazırsınız. Bunu YouTube iş ortağı programı sayfasından yapabilirsiniz. Birçok kişi başvurduğundan, başvurunuzun kabul edilmesi biraz zaman alabilir, ancak kabul edildikten sonra, videolar videolarınızda kullanılmaya başlayacaktır.

Youtube, internetten para kazanmak isteyenler için büyük bir ek gelir fırsatı. Sizi tavsiye ettiğimiz bu ek gelir fırsatını değerlendirmek için zaman kaybetmeyin. İyi şanslar!

Evde ek gelir arayanlar ve internetten para kazanma yolları için ek iş fırsatlarını keşfetmeye devam edeceğiz.