YouTube Videolar için Düzenleme Yaptı

YouTube Videolar için Düzenleme Yaptı ; YouTube, dikey videolar için mobil sürümden sonra web sürümünde de değişiklikler yaptı. YouTube artık dikey videoların oynatılmasında siyah bir çerçeve içermeyecek.

Bu size daha iyi bir görüntüleme deneyimi sağlayacaktır. YouTube, son birkaç yılda dikey atıcılar için büyük bir fark yarattı. Dikey videolar için iOS ve Android uygulamalarını yükseltmek, YouTube’un görüntüleme deneyimini artırdı. Dikey videoları mobilde; videonun sağında ve solunda siyah çerçeve olmadan. YouTube şimdi bu özelliği web sitesine taşıdı.
Bu özellik, video düzenlenir ve 16: 9 biçimi için optimize edilmişse görüntüleme deneyimini geliştirir. Bununla birlikte, video yükleyici sağ ve sol siyah kareler eklerse, YouTube bunu 16: 9 biçiminde bir video olarak tanıyacak ve çerçeveleri kaldırmayacaktır.
 YouTube’un web sitesinde nasıl akıcı ve görüntülenebilir videoların dikey olarak yüklendiğini görebilirsiniz. YouTube’un karanlık görünümünü kullanıyorsanız, beyaz alanlar karanlık bir temaya dönüşüyor. Şu anda Chrome ve Opera’da yayınlanmakta olan bu özellik yakında diğer tüm tarayıcılarda mevcut olacak.