YouTube Android Uygulamasına Video Kaydırma Özelliği Geldi

YouTube Android Uygulamasına Video Kaydırma Özelliği Geldi ,Uygulamasını daha sezgisel hale getirmek isteyen YouTube, Android uygulaması için video kaydırmayı test etmeye başladı.

Artık bir önceki ve sonraki videoya geçmek için yapmanız gereken tek şey sayfayı kaydırmak. Akıllı telefon uygulamalarını daha sezgisel hale getirmek için geliştiriciler arasında bir yarış başladı. Dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan YouTube, bu yarışta da yer alıyor ve sürekli olarak mobil uygulamasına yeni özellikler ekliyor.

YouTube’un kullanıcılara sunacağı en yeni özellik ‘video kaydırma’. Video kaydırma özelliği sayesinde, YouTube’da video izlerken bir sonraki veya bir önceki videoya geçmek için yapmanız gereken tek şey ekranı sağa veya sola kaydırmaktır. Evet, YouTube’un yeni özelliğinin iş mantığı, Instagram Hikayelerine çok benziyor.

Bu noktada, bir sonraki / bir önceki videoya geçmek ve bir sonraki / önceki düğmeye dokunmak için video ekranına bir kez dokunmamız gerekir. Video kaydırma özelliği şu anda Android kullanıcısı için yalnızca küçük bir segmentte mevcut. YouTube, video kaydırma özelliğiyle ilgili tüm iyileştirmeleri tamamladıktan sonra tüm kullanıcılara sunacaktır. Video kaydırmanın iOS’a gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor.