Yerli insansız savaş uçağı

Enerji bakanı Bayraktar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, insansız savaş uçağı projesi için çalışmaya başladıklarını ve uçağın 2023’te gökyüzünde olacağını söyledi.

Türkiye’nin grev gücü, terörle mücadele ve sınır silahlı insansız hava araçları ve güvenlik güçlerinin gözleri ve kulakları, insansız hava araçlarıyla sınır ötesi operasyonlarda en üst seviyeye geldi.

İnsansız savaş uçağı 2023’te gökyüzünde olacak

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) envanterinde yer alan JHA ve FTA’ları üreten Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, bugün klasik savaş dönemi Baykar’ın insansız için çalışmaya başladığını söyledi. savaş uçağı projesi.

Bayraktar, bu uçağın 2023’te gökte olacağını açıkladı. Cumhurbaşkanlığı İdaresi Bayraktar, 2023 açık artırım hedefinin, “Türkiye’nin katma değeri yüksek teknoloji ürünleri geliştirmeyi hedeflediğini” söyledi. Model olma rolünü, Ulusal Teknolojik Bekleme’yi gerçekleştiren Hamlesi, “dedi.

“Türkiye Bayraktar TB2, dünyanın ilk 6 ülkesi arasına girdi”

Daha önce 12 yıl süren Baykur ekibi ve mini İHA’lar için mücadele eden bürokratik güçlüklere rağmen, Bayraktar TB2’nin, Bayraktar TB2’nin dünyadaki en büyük akıllı silahlı silahlı cephaneliği olan Bayraktar TB2’nin Türkiye ile en iyi olarak değerlendirildiğini vurguladı. Bu teknoloji, dünyanın ilk 6 ülkesi arasındaydı

You may also like