Yaşlanma Çok mu Hızlı

Yaşlanma Çok mu Hızlı

Hepimiz büyüyoruz. Ancak, çoğumuz yaşlanmanın çok hızlı olduğunu bilmiyoruz. Hoşça kalın! Saatleri yıllar hatta on yıllar geri çevirmek için yapabileceğimiz düzinelerce şey var.

Hepimiz güçlü, hastalıksız bedenler ve zihinler isteriz, böylece çalışmaya, sevdiğimiz şeyleri yapmaya ve önem verdiğimiz insanlarla kaliteli zaman geçirmeye devam edebiliriz.

Telomer uzunluğu ne kadar hızlı yaşlandığımızı gösteriyor

Nasıl Hızlı, Sahte ve İşlenmiş Gıdalar Ölüyor?

Kanseri Yenmek: Kesme Şekeri Bir Kişinin Ölüm Cümlesini Nasıl Ters Çevirir?

Bilim adamları Şekeri Doğrudan Kanserle Bağlantılıyor
Statin İlaçları
Kolesterol Düşürücü Statin İlaçlarına ‘Evet’ Vermeden Önce Bilmeniz Gerekenler
Sürücülerimiz lisansı, bir yaş olduğumuzu söylüyor, ancak vücutlarımızın içinde mikroskopik telomerler farklı bir hikaye anlatıyor olabilir. Bilim adamları onları ölçebilir ve bize ne kadar uzun sürebilirse onu söyleyebilir. Telomerler, bir ayakkabı bacasında plastik bir ucu gibi davranıyor. Kromozomlarımızı ve DNA’larımızı koruyorlar. Ancak zamanla hücreler ikiye bölündüğünde telomerleri küçülerek sağlık sorunlarına neden olurlar. Telomerlerin küçülmesi ne kadar çabuk yaşlanır.

Kadın sağlığı doktoru Sara Gottfried , kendisinden daha yaşlı hissettiğini ve test etmeye başladığını fark etti. “45 yaşındaydım. Kronolojik olarak yaşlanmanın aksine biyolojik açıdan en iyi belirteç olan kromozomların küçük kepçeleri olan telomerle ilgilendim” diyerek şöyle devam etti: “Testi başarısız oldum, 65 yaşındaki bir kadının telomeraları vardı ve 45 yaşındayken duymak istemediğim bu değil! ”

Daha İyi Seçenekler Ödeme Kazan

Dr. Gottfried, telomerlerin çok hızlı küçüldüğünün başlıca sebebi sağlıksız yaşam tarzı seçimleri olduğunu keşfetti.

“Bence, hiç kimsenin bilmediği en büyük sorun, yaşlarının çok hızlı olması” ve “Benim ilginç tarafım bunu ölçebilirsin” dedi.

OKUYAN: Kanseri Yenmek: Kesme Şekeri Bir Adamın Ölüm Cümlesini Nasıl Ters Çevirir?

Bir kişinin yaşlanması ne kadar iyi puanı toplayacak kendi testini geliştirdi, bu kitabı gençken paylaşıyor .

Dr. Gottfried, “Gelişmek için yaklaşık beş yılımı aldım” diyen Gottfried, “Başta kadın olmak üzere binlercesi binlerce kişi tarafından geçirildi ve yaklaşık 10 yıl ortalamaya ulaştı” dedi.

56 yaşındaki Cathy Pickle gemiye atlanan kadınlardan biriydi. Yoğun programının taleplerini karşılamakta zorluk çekiyordu.

“Her zaman yoruldum,” diye hatırlattı, yaşamak zorunda kaldığı hâlâ çoktan olduğuna işaret etti. “Çocuklarım var ve onlarla hala aktif olmak istiyorum çünkü hepsi gerçekten aktif ve mekânsal” dedi.

Yaşlanma Karşıtı Diyet

Dr. Gottfried, Cathy’nin karbonhidratlardan, özellikle şeker ve tahıllardan vazgeçerek diyetini gözden geçirmesini önerdi. Ayrıca, Cathy’nin hazır gıdalardan, büfeden kutulu öğeler ve fast food restoranlarından oluşan işlenmiş gıdalardan vazgeçmesini önerdi. Cathy kendisi ile dürüst ve çoğunlukla sözde “Standart Amerikan Diyeti” ne sıkıştığını itiraf etti.

“Büyük olan, pek yeşil yememiştim eskiden” dedi, “Kötü” diye güldü.

OKUYUN: Ne Kadar Hızlı, Sahte ve İşlenmiş Gıdalar bizi öldürüyor?

Cathy genç ve sağlıklı tutmak için ona enerji ve mikro besin sağlayan bir diyet yemeye başladı. Çoğunlukla sebzelerden oluşur. Cathy, sallamalarında ve yemeklerde yeşillik yemeye başladığını ve kendini daha iyi hissetmeye başladığını söyledi.

Gottfried, sebzelerin çoğuna ek olarak sağlıklı protein benzeri balıklar ve avokado ve zeytinyağı gibi iyi yağların tüketilmesini öneriyor. Ayrıca, anti-inflamatuar ve cildi sıkılaştırıcı kolajen ile doldurulmuş kemik suyu içmeyi savunuyor.

Dr. Gottfried bağırsakların güçlendirilmesinin bize genç kalmasına yardım ettiğini söylüyor. Bunun anlamı, probiyotikler olarak da bilinen, iyi bakterilerin yeterli miktarda alınması demektir. Probiyotiklerin büyük bir kaynağı, kimlik-chi gibi mayalı sebzeler ve bakkalın soğutulmuş bölümünde bulunan lahana turşusu. Fermente sebzeler, 40 yaşından sonra artmaya başlayan kan şekerimizi sıfırlamamıza yardımcı olur.

Oruç Kullanmanın Faydaları

Doğru yeme yiyerken bizi daha genç kılarken, besin almadan da tamamen yok oluyor çünkü oruç hücrelerini daha verimli hale getirebiliyor. Dr. Gottfried, yatmadan önce üç saat, akşam yemeği ile kahvaltı arasında 12 saat hiçbir yiyecek önermez. Ayrıca bu hızın haftada bir veya iki kez 16 saat arttırılmasını öneriyor.

Farklı Egzersiz Çeşitleri

Dr Gottfried, hareketin yararları üzerine bir spot parlıyor.

“Gençleşmeye gelince, yapmamız gereken en önemli şeylerden biri egzersiz” olduğunu belirterek, “Vücutta ne tür bir egzersiz yaptıysanız, beynin sizin daha genç olduğunuzu düşünmesi için kandırması” dedi.

Yaş ilerledikçe kaslarımızı kaybederiz, ancak kaldırma ağırlıkları onun yerini alabilir. Gottfried’e göre, günde 20 dakika sauna yapmak, ömrünü uzatan bir geni etkiler ve erken ölüm oranını yüzde 40 oranında azaltır.

“Bu çok büyük” diye bağırarak, “Biliyorsun, saunalar, sadece sizi ısıtmaktan fazlasını yapıyorlar, aslında hafif bir egzersiz şeklidir”.

Yeterli Uyku Almak

Yaşlanma, zarifçe düzgün bir şekilde uyumanızı gerektirir. Yani gece yedi sekiz buçuk saat demek. Ne yazık ki, bu pek çok insan için emir vermek için çok uzun süre gerekli.

“Sorun şu ki, çoğumuz bunu yapamıyoruz,” diyor Dr. Gottfried, “Bunu bir uykudan kurabilirsiniz. Yeni duruş yaparken uyduğunuzda aslında 2 kat fazla saydığına dair veriler var. gece uyumak.”

Cathy gündüz yorgunluğuyla uğraşmasına rağmen, gece uykusuna müdahale edeceğinden korkarak uyumasına asla izin vermedi. Ama şimdi, onun için gider ve ödülleri alır.

“Çalışmalarımdan sonra eve gidersem ve gerçekten yoruldum, gidersem ve yarım saat süreyle uyuduktan 45 dakika sonra gençleşebilirim ve önümüzdeki üç, dört saat boyunca kendimi harika hissediyorum ve ben Hâlâ geceleri uyuyabilir “dedi.

Stres Hormonunu Sıfırla

Araştırmalar, endişeli ya da endişeli olduğumuz duygularımızı sağlığımıza ciddi ölçüde zarar verebilir ve çoğu zaman huzur dolu duygular yaşarsak bizi daha hızlı yaşlar. Doktor Gottfried, stresinin açıkça sağlık konularının kaynağı olduğunu ve tek o olmadığını söylüyor.

“Çalışan bir anne olmanın maliyeti her iki ucunda mum yakarak” dedi, “Tıp eğitimime maliyet geldi ve telomeralarımda ortaya çıktı. Dolayısıyla, çok düşündüğüm sorun bu. İnsanlar sahip olduklarını bilmiyorlar ve biz de ona hitap etmeliyiz. ”

Dr. Gottfried, ormandaki gibi sakin bir ortamda 20 dakika boyunca yürümeyi sürdürdüğünü söylüyor, kortizolü yeniden başlatıyor, stres hormonu ve beynin yararına. Köpük merdaneleri gerginliği ve stres depolayan kasları hafifletmeye yardımcı olur. Namaz da endişeyi en aza indirir.

Yeni bilgiler yaşlanmanın ve hastalığa ait belirtilerin yaklaşık yüzde 90’ının yaşam tarzı seçimlerinden kaynaklandığını gösterirken, akıllı olanlar yaşlanmanın daha genç kalmak anlamına geldiğini gösteriyor.