WhatsApp’tan Virüs Uyarısı

WhatsApp’tan Virüs Uyarısı , WhatsApp’ta yayılan Martinelli virüs söylentilerine dikkat! WhatsApp’daki kullanıcılar arasında bir virüs yayılıyor. Bu virüsün adı Martinelli virüsüdür. Bu virüs aslında bu mesajda pek çok insana mı değiniyor?

Detaylar burada WhatsApp şimdi büyük bir platform ve en basit mesajlar bile platformda hızla yayılıyor. WhatsApp, platformda yalanların yayılmasını önlemek için çeşitli çalışmalara başladı. Ama bütün bunlardan sonra, WhatsApp’da yeni bir iddia ve söylenti dolaşmaya başladı. Martinelli virüsü hakkında bilinenler …

MARTINELLI VİRÜS NEDİR?

WhatsApp gruplarında paylaşılan bir mesajda, whatsApp’ın Martinelli adında bir video yayınlayacağı ve video açıldığında telefondaki her şeyi yok ettiği iddia edildi. Gelecek mesajın açılmaması gerektiği ve WhatsApp Gold’u güncellemek için bir uyarı verildiği belirtildi.

Martinelli adında bir virüsün telefondaki her şeyi yok ettiği doğru değil. İddia, uzun ömürlü internette dolaşan sahte bir virüs mesajdır. WhatsApp Gold ile gelen bir güncelleme mesajının açılmaması gerektiği doğrudur.

Martinelli adlı bir videonun telefona virüs bulaştığının iddiası da İspanya’ya yayıldı. Martinelli, resmi Twitter hesabını tanımlayarak 2017‘deki videosu hakkında, iddia doğru değil. Gizli doğrulama sicilinde de yayınlanan makale, Martinelli virüsü videosu diye bir şey olmadığını belirtti.