Whatsapp’tan sonra Facebook, Eski Cihazlar İçin Bağlantı ve Uyumluluğu Sonlandırıyor

Whatsapp’tan sonra Facebook, Eski Cihazlar İçin Bağlantı ve Uyumluluğu Sonlandırıyor.

Facebook, Samsung’un eski kullanıcılarını üzecek bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre, Facebook diğer uygulamalarla uyumlu olacak ve telefon galerisinden çıkarılacak.
Facebook’un 30 Haziran 2012 ve 2014 tarihleri ​​arasında Samsung’un Android tabanlı cihazlarıyla tanışmalarını, takvimini, galeriyi ve brifingini duyurdu. Başka bir deyişle, artık sözü edilen uygulamalarla Facebook verilerine erişim mümkün olmayacaktır.

Etkilenecek işletim sistemi sürümleri arasında KitKat, Lollipop ve Marshmallow bulunur. Galaxy S4, Galaxy Note 4 ve Galaxy Tab S olumsuz etkilenecek. Yerel uygulamalar ve Facebook arasındaki bağlantının, eski bir Samsung Android cihazına sahip olduğunuz 30 Haziran’da sona ereceğini bilmeniz gerekir.

Bu değişiklikten etkilenen kullanıcılardan biriyseniz ve Facebook galerinize, takviminize veya diğer bilgilere erişmek istiyorsanız, bunu doğrudan Facebook veya Facebook Lite’dan veya bir web tarayıcısından yapmanız gerekir. 30 Haziran’dan önce indirdiğiniz verileri diğer uygulamalarda ve galeride görüntüleyebileceksiniz, ancak o tarihten itibaren veri alışverişi sona erecektir.

Hatırlayacağınız gibi, Samsung birkaç yıl önce Facebook ile uyumluluğunu kesti, ancak Android cihazlarla bağlantı sağladı. Kullanıcılar için üzücü haberler, Samsung telefonlarının ve Nougat veya Oreo’nun tabletlerinin etkilenmeyeceğidir. İnovasyondan etkilenen kullanıcıların Samsung tarafından yapılan bir duyuru ile uyarılması bekleniyor.