WhatsApp Reklam dönemini başlatıyor

WhatsApp Reklam dönemini başlatıyor

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, milyonlarca kullanıcıdan gelen haberleri kızdırdı. Gerisayım başladı!

WhatsApp’daki reklam dönemi için geri sayım başladı. Güncellemeye bir cevap olarak yeni sızıntılar ortaya çıktı. Sosyal medya devi Facebook’un popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp radikal bir değişime gidiyor.

WhatsApp, piyasaya ilk kez sunulduğunda kullanıcılara ücretli olarak teklif edildi. Facebook tarafından satın alınan WhatsApp, tamamen ücretsiz kalacak. Bu sözü tutabilmek ve gelir elde etmek için sosyal medya devi, kullanıcılar tarafından takdir edilmeyecek bir karar vermiştir.

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması, WhatsApp ile kullanıcılara reklam göstermeye başlayacak, çok uzak olmayan bir tarih yayınlayacak güncellemede aktif hale gelecek.

WAbetainfo’nun WhatsApp beta kodunda yer alan yeni bir özelliğe göre, Facebook, 450 milyon aktif kullanıcı olarak bilinen WhatsApp durum güncellemeleri özelliğinde reklam göstermeye başlayacak.

Şirkete yakın kaynaklara dayanarak ve reddedilmediği için, WhatsApp reklamları 2019‘un ilk aylarında piyasaya sürülecek. Platforma reklam yerleştirmek, Facebook’un güçlü bir şekilde karşı karşıya kaldığı bir konuydu.

Facebook’a katılmayan kurucular geçen yıl postalarından istifa ettiler. Facebook’un yaprak dökümü, Acton’un istifasıyla 2017’de başladı ve daha sonra, WhatsApp’ın bir başka kurucusu Jan Koum, mayıs ayında gemiden ayrıldı