whatsapp Mavi Tik Açma Kapatma Nasıl Yapılır

whatsapp Mavi Tik Açma Kapatma Nasıl Yapılır. Akıllı telefonlar için en çok kullanılan uygulamalardan biri olan WhatsApp, ‘Mavi tik‘ özelliğini kullanmak istemeyenler için yeni bir güncelleme yayınladı ve bu da büyük tartışmalara neden oluyor.

Akıllı telefonlar için en çok kullanılan uygulamalardan biri olan WhatsApp, sosyal medyada büyük tartışmalara neden olan ‘Mavi tik’ özelliğini kullanmak istemeyenler için kapatılabilen yeni bir güncelleme yayınlayarak kullanıcılarından memnun kaldı. ve gönderilmiş mesajlar.

 Android kullanıcılarının güncellemesinin beta aşamasında olduğundan yalnızca WhatsApp resmi sitesinden yapılabilir. Kullanıcılar, AppStore ve Google Play‘deki “Mavi tik” kapamasının son sürümlerini heyecanla bekliyorlar.

Öte yandan, WhatsApp’ınmavi tik” güncellemesi kullanıcılara oldukça uygun olsa da, kullanıcılar ‘mavi tik‘ ten kurtulmanın rahatlığını yaşıyor.

WhatsApp’den ‘Mavi tik’ kapatma seçeneği nasıl uygulanır ?

Ayarlar – Hesaplar – Gizlilik menüsü altındaki ‘Oku Makbuzlarını’ kapatarak ‘Mavi Kene’ özelliğini kapatabilirsiniz.

 • WhatsApp uygulamasını girin. Uygulamanın altındaki “Ayarlar” bölümünü tıklayın.

   Ayalar menüsündeki “Hesap” bölümüne tıklayın ve ‘Gizlilik’ bölümüne girin.

  Gizlilik bölümündeki “Okuma Bilgileri” seçeneğini devre dışı bırakın.

  whatsapp mavi tik açma ve kapatmak

  NEDEN NEDİR? MAVİ TİK NEDİR?

  WhatsApp’da size gönderilen mesajı aldıysanız ve mesajı tıklamamışsanız ve mesajı okuduysanız, eski gri renkli klasik renkte kalır. Ancak mesajı tıklayıp mesajı görüntülediğinizde, diğer taraftaki onay mavi renkte görünür. Bu, gönderilen mesajın okunmakta olduğunu gösterir.

  Özetle; Göndermekte olduğunuz mesajın yanında iki mavi onay işareti görürseniz, sohbet ettiğiniz kişi mesajınızı okudu.