WhatsApp Güncellemesi Geliyor

WhatsApp Güncellemesi Geliyor WhatsApp, Google Play Beta Testing programıyla yeni özellikler yayınlamaya devam ediyor.

Günlük mesajlaşma ihtiyaçlarımız için en çok kullandığımız hizmetlerden biri olan WhatsApp, yenilikleri ile kullanıcıları güncel tutmaya kararlı görünüyor.

WhatsApp güncellemesi en son yenilikler ve detaylar ile birlikte gelir
Bu özellikler şu anda WhatsApp beta test kullanıcıları için mevcut ve gelecekte Android kullanıcılarına sunulacak. Bunun nedeni, özelliklerin test ederek, kazanımlarını veya eksilerini bulmada daha kararlı olmasıdır.

Önceki haberlerde daha önce de belirttiğimiz gibi, etiket mağazası uygulamaya geçecek. Yaklaşan bu mağaza ile birlikte birçok etiket size sunulacak. Ayrıca, size sunulan etiket deposu kategorilerden oluşacaktır. Kullanıcılar kendini en iyi tanımlayan etiketi seçebilecekler. Bu nedenle, WhatsApp uzun süredir çalışan etiketlere yeni bir ek eklemiştir. Bu etiketler aşk, üzgün ve vay! etiketler gibi.

Ayrıca, uygulamada bazı etiket paketleri yoksa, böyle bir şey alacaksınız.

Böyle bir durumla karşılaşırsanız, etiğe sahip olmak için onu uygulama mağazasından indirmeniz gerekecektir. Tabii ki, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için, gelecekte bazı iyileştirmeler yapılacak gibi görünüyor. Son olarak, gelecekte iOS kullanıcıları için yeni özellikler dağıtmak gündemdedir. Resmi sürümlerin ne zaman geleceği henüz bilinmemektedir.

Zararlı Linkleri tespit edecek

Whatsapp, uygulama için bu tür kötü olaylardan sonra başvurusu için başka bir yenilik yaptı. Whatsapp, yapılan açıklamaya göre, mesajlardaki bağlantıların şüpheli veya zararlı olduğunu bildirir.

Hala Whatsapp beta sürümünde deneme aşamasında olan bu özellik, sahte sitelere yönlendirmelerin olup olmadığını kontrol etmek için gönderilen linkleri analiz eder. Bağlantı şüphesi varsa, bağlantı kırmızıya döner, kullanıcı yine de bağlantıyı tıklarsa, bağlantı açılmadan önce kullanıcı bir uyarı mesajı görür.

Bu özellik şu anda geliştirilmekle birlikte, kullanıcıların yayınlarına gönderdikleri şüpheli bağlantıları anında bildirmelerini sağlayacaktır.