WhatsApp dolar dağıtacak

WhatsApp dolar dağıtacak ; Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yayınladığı bir blog gönderisiyle yalan haberlerle mücadele etmek için bir fon başlattığını açıkladı. Buna göre, araştırma yapanların soruşturmasına neden olan sorunlar hakkında WhatsApp’ın yanlış bilgilendirilmesi, toplam 50 bin dolara çeşitli ödüller verilecek.

WhatsApp Araştırma Ödülleri adına duyurulan fon, çok aşamalı olarak aktarılacak. Buna göre, ilk aşamada, teknolojinin günümüz toplumu üzerindeki etkilerine bu sorun alanında ışık tutmak için herhangi bir sosyal bilim ya da ilgili disiplin kullanılacaktır.

180 ülkede 1,5 milyardan fazla kullanıcı ile WhatsApp, en yaygın sosyal ağ sorunlarından biri olan en popüler mesajlaşma yazılımlarından biri olmaya devam ediyor.

FON SINIRLIDIR
WhatsApp araştırma fonunda bazı öncelik alanlarını belirledi. Bunların başında sorunlu içerik bilgi işlem sürecidir. Seçimler hakkında bilgi, ağ etkilerinin ve paylaşımının viral özellikleri, dijital okuryazarlık ve yanlış bilgilendirme ve şifreli sistemlerde sorunlu davranışlar diğer konulardır. Ancak fon bunlarla sınırlı değildir. Kapsanmaya dahil olabilecek diğer faaliyetler de ödeme konusu olabilir.

12 Ağustos’a kadar yapılacak başvurular ve paraların detayları için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.