WhatsApp Business API’ında Ücretli Oldu

WhatsApp Business API’ında Ücretli Oldu , WhatsApp, işletmelerin müşterileri ile iletişim kurması için tasarlanan WhatsApp Business API’da ücretli bir dönem başlattı. İnternet üzerinden ücretsiz mesajlaşma hizmeti sunan WhatsApp uygulaması, şarj politikasını değiştirir. WhatsApp, işletmenin yavaş yavaş kullanım ve gelir artışından bahsederek, iş için hesap açan kullanıcıları ücretlendireceğini açıkladı.

WhatsAPP Business kullanarak bu mesajları gönderen firmalar ödeyecek. Bu uygulama ile, şirketler önceden mesajlar planlayabilecek ve gönderim istatistiklerini takip edebilecekler.

Mesaj ücreti ülkeye bağlı olarak 0,5 sent ile 9 sent arasında değişecektir. Müşteriler, sipariş teslimatı, randevu hatırlatıcı veya etkinlik bileti satışı gibi uyarılar gönderdiklerinde uygulamanın kullanıcıları ücretlendirilir.

KİŞİSEL AMAÇLI KULLANIM SÜRESİ ÜCRETSİZDİR WhatsApp’ın kişisel kullanımı hala ücretsizdir. WhatsApp, hizmet veren sosyal ağ ile aynı şirkete dayanıyor Facebook ücretsiz bir site olarak hizmet vermeye devam ediyor. Ancak, Facebook, kullanıcıların Facebook ve Instagram’da her gün harcadıkları zamanı izleyebileceklerini ve bireysel olarak belirledikleri sınırları aştıklarında bu konuda uyarılar alabileceklerini duyurdu.

Bu sitelerin kullanıcıları sekiz saate kadar uyarılabilir. WhatsApp dünya çapında bir buçuk milyar kullanıcıya sahiptir.