WeChat dünya çapında 1 milyar kullanıcı sayısını geçti

Çin’de bulunan ve dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WeChat dünya çapında 1 milyar kullanıcı sayısını geçti.

Çin’deki en önemli anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan ve anlık mesajlaşma fonksiyonunun yanı sıra birçok özelliğe sahip olan WeChat uygulamasına göre, uygulamanın 1 milyar aktif üyesi var.

WeChat, dünyanın dört bir yanından en hızlı büyüyen anlık mesajlaşma uygulamalarından biridir ve insanların sohbet etmelerine, para transfer etmelerine ve akıllı telefonlara seyahat için yer ayırmalarına olanak tanır. Kullanıcıların bireysel veya kurumsal kimlikleriyle üyelik açabileceği WeChat uygulamasında birden fazla hesap almak mümkündür.

Hızlı mesajlaşma uygulamaları arasında hızla büyümeye devam eden WeChat uygulamasına göre WeChat kullanıcılarının sayısı 2017 itibariyle yüzde 15,8 arttı. Geçtiğimiz aylarda Tencent tarafından yapılan açıklamaya göre, 902 milyon kullanıcının uygulamasında aktif ve bu kullanıcılar günde 38 milyar mesaj gönderiyor.

Çin’de WhatsApp’tan sonra, kullanıcı sayısı hızla arttı!
Çin dışındaki ülkelerin WeChat kullanıcı hesaplarındaki artışta önemli rol oynadığını gösteren Financial Times’a göre, WeChat uygulamasına kayıtlı birçok kullanıcı Çin’de yaşayan aileleriyle iletişim kurmak isteyen Çinli. Yasakları ile tanınan Çin devleti kısa süre önce sahip olduğu WhatsApp’ı ve Çin hükümetinin kararından sonra hızla yayılan WeChat kullanımını önlemeye başlamıştı. Ülkedeki bir başka Facebook Messenger, WhatsApp ve Line gibi uygulamalarda yasaklandı.