Twitter milyonlarca Sahte Hesapları Kapattı

Twitter milyonlarca Sahte Hesapları Kapattı ; Dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri olan Twitter, belirli dönemlerde yayınladığı şeffaflık raporu ile aldığı kararlar hakkında kamuoyuna bilgi vermeye devam ediyor. FBI’ın 2016 yılında Rusya’nın cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yer aldığını iddia ettikten sonra, özellikle sahte hesaplara karşı büyük bir savaş başladı.

Washington Post raporuna göre, Mayıs ve Haziran aylarında Twitter, yanlış bilgileri azaltmak için 70 milyondan fazla yanlış hesap aldı. Bu sayı Ekim 2017’de askıya alınan hesap sayısının iki katından fazla.

İki ay içinde, Twitter 70 milyon hesap aldı!
Eğilimlerden çıkan bir konu hakkında sahte hesaplardan tweetler büyük bir endişeye neden olabilir. Özellikle seçim dönemlerinde ve ülke gündemini sarsan olaylar sırasında, bu hesapların paylaştığı sahte bilgiler kısa sürede yayıldı.

Temmuz ayında, aynı hızda askı satın alma sürecindeydik. Sahte hesapların askıya alınması, platformun güvenilirliği açısından çok önemlidir, ancak ciddi bir mali engel olabilir.

Her ay milyonlarca hesabın askıya alınması, Twitter kullanıcı sayısında önemli bir düşüşe neden olabilir ve bu da stokların düşmesine neden olabilir. Twitter Güven ve Güvenlik Ekip Lideri Del Harvey, son zamanlarda geliştirdikleri teknoloji ile sahte hesapları çok daha kolay tespit edebildiklerini söylüyor.

2017’nin sonunda Twitter’da 330 milyon aktif kullanıcı vardı. Geçen ayın sonunda gerçek bir blog yayını gönderen Twitter, her hafta 10 milyondan fazla sahte hesapla mücadele ettiğini söyledi. Bu bağlamda, Twitter üyelerinin e-posta adreslerini ve telefon numaralarını ve hesaplarını onaylamaları gerekmektedir.