Türkiye’nin Lider Keyfi Dimesi Tanıyalım

Türkiye’nin lider “keyifli ve besleyici” markası Dimes’i, doğaya ve insana duyduğumuz saygı ile küresel ölçeğe taşıyor. Topraktan  insana kurduğu değer zincirinde en iyi olanları seçerek doğanın mucizesini korur, sürdürülebilir ideallerin peşinden devam etmekte kısaca Dimes i tanıyalım

Dimes Değerleri

“Doğaya ve İnsana Saygı” Ana Değerimizden Hareketle;

1. Samimiyiz

2. Olumlu ve Azimliyiz

3. Yenilikçiyiz, öncüyüz

4. Özenle hep iyi olanı seçeriz

5. Güvene Dayalı İlişki Kurarız

Dimes 100’den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. İngiltere’ye en büyük ihracat. Buraya nar suyu gönderiyor. Gelişmekte olan pazarlar arasında aşırı hırslı olmayan yerler, Türk Cumhuriyetleri ve Rusya’dır. Uzak Doğu’da satışlar arttı. Diren bir örnek veriyor: “Çin’de, yerel rakibimiz 7 Yuan’a meyve suyu satıyor ve onu 17 Yuan’a satış yapmakta. Fiyatlar farklı olsa da, çok fazla talep görüyoruz.

Dimes‘in iddia ettiği diğer pazarlar ise Afrika ve Amerika’dır. Diren şarapları satarak Amerika’ya farklı bir kategoride giren Dimes, özellikle New England bölgesinde 13 eyaletteki satış noktalarının sayısını artırdı. İngiltere’de Wall-Mart’ın şirketi Asda ile çalışıyor. ABD pazarında özel bir tüketici cezası yakaladıklarını söyleyen Diren, şöyle devam ediyor: “Çarşıya rehberlik eden ve ilkleri gerçekleştiren bir marka olarak, tüketicilerimize en sağlıklı, kaliteli ve değer katan ürünler üretmeyi hedefliyoruz. Özellikle yurt dışında standartları tutabilen markalardan biriyiz. Amacımız yurtdışında daha da büyümektir.

Dimes, müşterisinden aldığı geri bildirimleri önemser. Çok fazla araştırma yapıyor. Çalışmalar ile ilgili olarak, “Müşterilerimiz sitrik asit konusunda çok endişeliydiler. Bu malzemenin meyve suyunda kullanılmasını istemediler. Ürünlerimizde limon suyu kullanmaya başladık. Tüketici memnuniyeti arttırmaya devam ediyor.