Turkcell Şebeke Ağını Genişletiyor

Turkcell Şebeke Ağını Genişletiyor , Turkcell aboneleri artık İstanbul metrosunda Fizy, BIP, TV + gibi Turkcell servislerini kullanabilecekler.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Turkcell kullanıcılarının Turkcell’in LTE altyapısı nedeniyle İstanbul metrosunda yaptıkları yolculuklarda Turkcell hizmetlerinden faydalanmaya devam edeceklerini söyledi.

Açıklamaya göre, Turkcell kullanıcıları online müzik dinlemeye devam ediyor, TV’de televizyon yayınlarını izliyor, dergi ve dergileri dergilerle okuyor ve BIP üzerinden arkadaşlarıyla iletişim kurmaya devam ediyor.

Turkcell hizmetlerinden yararlanacak LTE ağı, zaten metro hattında aktif hale getirildi. Turkcell hizmetlerinin yanı sıra, Turkcell’den veya diğer operatörlerden standart mobil internet servisinin kullanılıp kullanılamayacağı konusunda bir açıklama bulunmamaktadır.

BiP uçları ile iki telefon taşımak

BiP’ye teşekkürler, şimdi bir cihazda iki farklı numara kullanılabilir. Turkcell mühendisleri tarafından BiP’ye kazandırılan bu yenilikçi özellik sayesinde, iki farklı numarayı kullananlar diğer hattı BiP’ye devredecek ve ikinci telefonlarına veda edecekler. İkinci Numara BiP’de tanımlanacak ikinci sayı, BiP üzerinden çağrı yapmak, çağrı almak ve SMS mesajları almak için kullanılabilir. Böylece çift çizgiyi kullanması gerekenler hendek taşıyan ikinci cihazdan kurtulacaklar.

Türkiye de Avrupa ve yurtdışında çok kısa bir süre sonra bu özelliği kullanarak bir bip sesi için de ilk uygulanacak.