Turkcell 4.5G’ye nasıl geçilir

Turkcell 4.5G’ye nasıl geçilir 4.5G nedir ?

4.5G, daha yüksek mobil internet hızı, daha yüksek veri kapasitesi ve daha düşük gecikme süresi sunan dördüncü nesil telekomünikasyon servisidir. 3G teknolojisi ile bir saatten fazla süren bir işlem, 4.5G ile 6 dakikaya düşecek. 3G ile 27 saniyede 48 megabaytlık bir dosya indirilirken, 1 saniye ile 4,5 saniyede indirilebilecektir. 8 gigabaytlık bir dosya sadece 2 dakika içinde 4.5G ile indirilebilir.

TURKCELL 4.5G NASIL GEÇİRİLİR?

Turkcell 4.5G’den yararlanabilmek için 4.5G aboneniz, 4.5G kapsama alanı, SIM kartınız ve cihazınız uyumlu olmalıdır. Cihazınızın veya SIM kartınızın uyumlu olup olmadığını öğrenmek için 4.5G yazıp 2222’ye göndermeniz gerekir. SIM kartlarınız veya cihazınız 4.5G ile uyumlu değilse, cihazınızın veya SIM kartınızın olmadığını bildirirsiniz.

4.5G CİHAZ AYARLARI NASIL YAPILIR?

Dördüncü nesil 4.5G teknolojisinden yararlanabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

ANDROİD

1 – Telefonunuzun “Ayarlar” bölümünü açın
2 – “Mobil ağlar” ayarlarını seçin.
3 – “Şebeke modu / Ağ modu” sekmesinden LTE seçeneğini seçerek 4.5G’yi aktifleştirin.
4 – Telefonunuzun üst menüsünde 4.5G yazdığı zaman 4.5G özelliği aktifdir.

İOS

1 – Telefonunuzun “Ayarlar” bölümünü açın
2 – “Hücresel” ayarları seçin
3 – Ardından “Ses ve Veri” kısmını açın
4 – LTE seçeneğini tıklayarak 4.5G’yi aktifleştirin.

4.5G için ek ücretli midir ;  Hayır, 4.5G deneyimini hiçbir ek ücret ödemeden yaşayabileceksiniz.

4G ile 4.5G’nin farkı nedir? Neden dünyanın en hızlı 4.5G’si Turkcell’de?4G diğer bir ismiyle LTE (Long Term Evolution) aslında 2009 yılından beri dünyanın farklı ülkelerinde kullanılan bir teknoloji. Daha sonra taşıyıcı birleştirme teknolojisinin LTE’ye uyarlanması ile LTE Advanced olarak da adlandırılan teknoloji ortaya çıktı. Bu teknoloji ülkemizde 4.5G ismi ile 1 Nisan’da hayatımıza girdi. Dünyada bu kadar geniş bir coğrafyanın tamamında en ileri 4.5G teknolojisi ile kurulmuş bir başka altyapı daha yok.