Telefon Suya Düşünce Ne Yapmalıyım

Telefon Suya Düşünce Ne Yapmalıyım

Telefonunuz banyo, tuvalet, mutfak lavabosu veya başka bir yere bırakırsanız, ıslak telefonunuzu çöp kutusuna atmayın ve en yakındaki mağazaya gitmeden önce okuyun. Cihazınızı tekrar hayata geçirmenize yardımcı olabiliriz.

Yapman gerekeni ve yapman gerekeni hızlı bir listeyle başlayalım.

Telefonunuz suya olduğunda ne yapmalısınız?

Şimdi kapat.
Hava sirkülasyonunu sağlamak için kabini çıkartın.
Aksesuarları çıkarın (kulaklık, kart okuyucu, vb.).
Kağıt havlu kullanarak olabildiğince fazla su silin.
Sıcak, kuru ve nemli olmayan bir yere koyun.
Tekrar açmaya çalışmadan önce en az 48 saat bekleyin.
Çalışmaya başlarsa, verilerinizi hemen yedekleyin.
Son olarak, telefonunuzu okyanusa veya sıvı içeren parçacıklara (çorba veya kirli su gibi) bırakırsanız, birkaç dakika boyunca musluğun altında iyice durulayın. Bu yanlış olabilir, ancak tuz elektrik devrelerini tamamlar ve parçalar kısa devre olabilir.

Telefonunuz su dışında olduğunda ne yapmamalısınız

Bir ödül veya bilgisayar eklemek.
Owen’a koy.
Saç kurutma makinesine üflemek için.
Radyatöre yerleştirmek.
Pirinç kullanarak. Pirinç bir kurutma maddesi değildir. Durumu daha da kötüleştirebilir; İnce tozlar telefona girip suyu haşhaş haline getirebilir.
Salıncak ya da döndürün. Telefonunuz az miktarda su aldıysa, suyun hala kuru olan alanlara girmesini istemezsiniz.
Ana ekran tuşuna basmak.
Bu adımlardan herhangi biri, ıslak iPhone’unuza daha fazla zarar verebilir.

Telefonunuz su nasıl çıkarılır?
Suyu düşürdüğünüzde, suyu telefonunuzdan nasıl çıkarırsınız?

Yine size yanlış gelebilir, ancak telefonunuzu çok çabuk kurulamamanız çok önemlidir. Hızlı ısıtma, telefonda suyun buharlaşmasına neden olur. Isı kaynağından çıkar çıkmaz, su cihazınızda yoğunlaşacak ve geri dönecektir. Herhangi bir kaplumbağa sana söyleyeceğinden, yarışı yavaş yavaş ve istikrarlı bir şekilde kazan.

Nemli, sıcak ve kuru olmayan bir yer bulmalısınız. Evinizde sıcak ve havadar bir alan varsa, başlamak için iyi bir yer. Sıcak bir günde, onu dışarıda bırakabilirsiniz (doğrudan güneş ışığında olmasa bile). Telefonunuzu masa lambasının altında bırakmak da iyi bir fikirdir.

IPhone Hoparlörlerin Suyu Nasıl Giderilir?
Telefonunuzu tekrar çalıştırmaya yetecek kadar şanslı olsanız bile, bir sorunla karşılaşabilirsiniz: hoparlörlerdeki su.

Titreşimli hoparlörlere sahip bir iPhone çok kullanışlı değildir. Müzik dinleyemez, podcast oynatamaz veya en önemlisi, hattın diğer ucunun ne dediğini duyamazsınız.

Nasıl tamir edeceksin? Bir kutu basınçlı hava kullanmayı deneyebilirsiniz, ancak dikkatli olun. Nozül tutucuyu çok yakın tutarsanız, onarılamayacak şekilde zarar verebilirsiniz.

Ayrıca, bir uygulamanın iPhone hoparlörlerinden nasıl su alabileceğini merak eden Sonic adlı bir uygulamayı kullanmayı deneyebilirsiniz.

Nasıl çalıştığını görmek için Apple Watch’a bakalım. Farkında değilseniz, Apple Watch, hoparlörden sıvı çıkarmak için farklı frekanslarda titreşimler kullanan yerel bir özelliğe sahiptir. iPhone’ların böyle bir özelliği yoktur.

Sonic Apple Watch’ı çarpar. Sinüs dalgası üretir ve 0Hz ile 25KHz arasında bir frekans ayarlamanıza izin verir.
Hepsi iyi, gerçekten işe yarıyor. App Store’da neredeyse dört ve beş yıldızlı derecelendirme var. Hepsi telefonlarını suya düşürüyor.

Hoparlörleriniz hiç çalışmıyorsa, iPhone’unuzun kulaklık modunda takılabileceğini unutmayın. Telefonunuzu yeniden başlatmayı, farklı bir çift kulaklık takmayı ve herhangi bir krikoda kalıntısı olup olmadığını kontrol etmeyi deneyin.

Su Hasarlı iPhone Ekranı Nasıl Onarılır
Bu kılavuzu tamamen takip ettiyseniz, telefonunuzu yeniden başlatabilir ve yeniden başlatabilirsiniz.

Su hasarlı ekranınız varsa ne yapmalısınız?

Ne yazık ki, kolay bir düzeltme yoktur. Kendinizi tamir etme riski olabilir, ancak telefonunuzu ayırmanız gerekir. Ve iPhone’da bu kolay bir iş değildir. Ancak, teknik yeteneklerinize güvenirseniz, deneyebilirsiniz.

Ekrandaki su kesinlikle arka ışık ve LCD arasında sıkışmış. Arka ışıklar ucuz ve çözücü ve çözücüdür. Eski olanı soyun, yenisini çözün ve sonra LCD’ye yapıştırın.

Arka aydınlatma kurulumdan önce mükemmel bir şekilde temizlenmelidir. Telefon ekranı açıldığında, en küçük işaret bile belirir.
Size en yakın iPhone Tamir Mağazaları bulun
Onarım biraz karmaşıksa veya telefonunuzu tekrar açtığınızda çalışmazsanız, muhtemelen bir servisin gitme zamanı gelmiştir.

Apple’ın web sitesinde evinize en yakın yerleri bulabilirsiniz. Google, üçüncü taraf tamir atölyelerini bulmanıza yardımcı olabilir, ancak resmi Apple bakım sunmamaktadır.

Next Time için: Aqua Dayanıklı iPhone Kılıf Satın Alın
Son olarak, bu durumun gelecekte olmasını önlemek için su geçirmez bir çanta satın almaya değer olabilir.

Telefonunuzu Suya Dayanıklı Yapmanın Diğer Yolları
Bir vaka su güvenliği için sadece bir çözümdür.

Size en yakın iPhone Tamir Mağazaları bulun
Onarım biraz karmaşıksa veya telefonunuzu tekrar açtığınızda çalışmazsanız, muhtemelen bir servisin gitme zamanı gelmiştir.

Apple’ın web sitesinde evinize en yakın yerleri bulabilirsiniz. Google, üçüncü taraf tamir atölyelerini bulmanıza yardımcı olabilir, ancak resmi Apple bakım sunmamaktadır.

Next Time için: Aqua Dayanıklı iPhone Kılıf Satın Alın
Son olarak, bu durumun gelecekte olmasını önlemek için su geçirmez bir çanta satın almaya değer olabilir.

Telefonunuzu Suya Dayanıklı Yapmanın Diğer Yolları Telefonunuzu suya dayanıklı hale getirmenin çeşitli yolları vardır; Aslında, birçok yeni telefon su yalıtımı ile üretilmektedir. telefonunuz pirinçin içine koymak nemini alırsınız.