Telefon Parola Koruması Kullanılmıyor

Telefon Parola Koruması Kullanılmıyor Türkiye’de, kullanıcıların neredeyse yarısı (% 55), mobil cihazları hırsızlık çözümlerine karşı korumamakta ve sadece% 29’unu kullanmaktadır. Akıllı telefon çalan hırsızlar umutlarından daha fazlasına sahip olabilirler. İnsanların cihazları ve bunların miktarı, herkes için erişilebilir değerli verilerin sürekli artan değerini bırakıyor.

Bugün, çoğu insan, internette işleri halletmek için mobil cihazlarını kullanıyor. Bu nedenle, bu cihazların çalınması geçmişte olduğundan çok daha zararlı ve can sıkıcıdır.

İnternete erişmek için sıkça kullanılan bu cihazlar, birçok değerli veriyi saklamakta ve başka yerlere gönderilmektedir.

Örneğin, Türkiye’de internet bankacılığı için akıllı telefon kullanıcılarının oranı% 50. İnternet bankacılığı değerli finansal bilgilere erişim sağlar. Türkiye, kullanıcıların% 77’sinin akıllı telefon kişisel e-posta hesaplarına erişimini, yine sosyal medya aktiviteleri için% 79’luk bir kesim kullanmaktadır. Bu etkinliklerin ikisi de çok fazla hassas veri içerir.

Mobil cihazlarda bu kadar değerli veriler bulunması insanları dikkatli bir hale getiriyor. Türkiye’de, kullanıcıların% 68’i mobil cihazları parola ile korumaya yöneliktir. Yetkisiz erişimi önlemek için dosya ve klasörleri şifreleme oranı sadece% 18’dir. Bu cihazlar kötü niyetli kişilerin eline geçtiğinde, kişisel hesaplardan fotoğraflara, mesajlara ve hatta finansal bilgilere kadar pek çok veri diğerlerine sunulur.

Şifre korumalı cihazların kaybedilmesi bile ciddi sonuçlar doğurabilir. Örneğin, verilerini yedeklerken, kullanıcıların% 44’ü Türkiye’deki mülkleri ve mobil cihazların hırsızlığında% 55’ini kullanıyor. Bu, cihazlarının kaybının kişisel bilgilerine ve hesaplarına erişmesini zorlaştıracağı anlamına gelir.