Surface Go Satışa Çıktı

Surface Go Satışa Çıktı ; Microsoft yakın zamanda 25’ten fazla ülkede mevcut olan uygun fiyatlı tablet Surface Go’yu tanıttı. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Tablet pazarının son birkaç yılda önemli ölçüde küçüldüğü yadsınamaz. Sektöre genel olarak baktığımızda, birçok üreticinin tablet pazarından çekildiğini kolayca görebiliriz. Bununla birlikte, daralma hacmine rağmen tablet piyasasına yeni modeller sunan hiçbir şirket bulunmamaktadır.

Gerçekten de Microsoft bunlardan biri. Geçtiğimiz ayın başında Microsoft, uygun fiyatlı tablet yüzeyini tanıttı. Öncelikle, ABD’de, ön sipariş veren Surface Go’nun ardından, 25 ülkede daha fazla satış oldu.

Microsoft, 10 Temmuz’da Avusturya, Yeni Zelanda, Hong Kong, İngiltere, İrlanda, Fransa, Almanya, Avustralya, Belçika, Lüksemburg, Hollanda, İsveç, İsviçre, Danimarka, Finlandiya, Norveç, Polonya, Tayvan’da kullanılacağını açıkladı. Surface Go’nun ön siparişe gönderileceğini açıkladı.

Ülkemizde henüz satışa sunulmamış olan SurfaceGo’nun fiyatı ise 400 $ civarındadır. Muhtemelen bu ülkedeki fiyat 3000 TL civarında olacaktır. Çünkü dolar şimdi 5 $ bandını geçiyor. Hesapta% 25 ÖTV,% 18 KDV ve% 6 TRT payı eklenirse, tabletlerin fiyatı 3000 TL’ye kadar çıkabilir.

Türkiye’de tablet satışlarının en üst düzeyde olduğunu söylemek doğru olmaz. Genelde, çocukları eğlendirmek için düşük fiyatlı tabletler satın alınmaktadır. Bu nedenle, Microsoft’un Türkiye’deki yeni tabletini Türkiye’de satması şaşırtıcı değil.