Snapchat’te Sizi Engelleme Nasıl Anlarız

Snapchat’te Sizi Engelleme Nasıl Anlarız

Snapchat’da bir arkadaşını kaybettiyseniz ve sizi hesabınızdan bloke edip etmediklerini merak ettiyseniz, bu makale tam size göre.

Snapchat, engellenen kullanıcılara bildirim göndermiyor. Bu nedenle, şüpheniz varsa, bunu doğrulamak için araştırmayı kendiniz yapmanız gerekir. Neyse ki bu çok zor değil.

Birisinin Snapchat’da sizi engellediğini fark etmek için yapmanız gereken üç ana adım.

1. Adım: Son Görüşmelerinizi Kontrol Edin

Snapchat’te Sizi Engelleme Nasıl Anlarız

IPhone için Snapchat için görüşme sekmesi.

Bir kullanıcının sizi engellediği ilk büyük ipucu, son görüşmelerinize bakmaktır. Açıkçası,
Bu adım, yalnızca sohbetlerinizi temizlemeden önce sizi engellemiş olabilecek kullanıcıyla yakın bir sohbetimiz varsa yararlıdır.

Snapchat uygulamasını açın ve ekranın alt kısmındaki konuşma balonu simgesine dokunarak kamera ek düğmesinin soluna gidin. Şüphelendiğiniz kullanıcının sohbetler listenizde yeni bir sohbet arkadaşına sahip olmadığı görünüyorsa, bu harika bir ipucudur, ancak bunu doğrulamak için bir sonraki adımı atmanız gerekir.

Alternatif olarak, kullanıcıyla sizi engellemiş olabilecek veya sohbetinizi silmiş olduğunuz bir konuşma yapmadığınızı unutmuştunuz. Bu durumda, son sohbetlerinizin size bir şey anlatacağı ve bu kullanıcının sizi gerçekten bloke edip etmeyeceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir sonraki adımı tamamlamanız gerekir.

2. Adım: Kullanıcı Adlarını veya Tam Adını Arayın

Snapchat’te Sizi Engelleme Nasıl Anlarız2

IPhone için Snapchat uygulamasında arama sekmesi.

Bir kullanıcı sizi engellediyse, Snapchat’i aradığınızda görünmezler. Ancak, onları arayarak onları bulabilmeniz gerekir. Snapchat’de engellenip silinmesi arasındaki farkı anlamak önemlidir. Bir kullanıcı sizi engellediyse, hesabın kimlik bilgilerini bulamaz ve engellenen hesabınızdan herhangi bir şekilde onlara ulaşamazsınız.

Bir kullanıcı arkadaş listenizden silindiyse, onları arkadaşınızın adresinde bulabilir ve bunları çekmeye devam edebilirsiniz. Kişisel gizlilik ayarlarına bağlı olarak, arkadaşlarının kendilerine ulaşmalarına izin veriyorlarsa herhangi bir ek bilgi almayacaklardır.

Şüphelendiğiniz kullanıcıyı aramak için ekranın üst kısmındaki arama işlevine, konuşma sekmesine veya büyüteç simgesini işaretli bir sonraki sekmeye dokunun. Bakmak istediğiniz kullanıcının kullanıcı adını veya tam adını yazmaya başlayın.

İpucu: Kullanıcının kullanıcı adını biliyorsanız, daha doğru sonuçlar elde edersiniz. Aradığınız kullanıcı, benzer tam adları olan birkaç kullanıcı olabilir, ancak kullanıcı adları benzersizdir. Aynı şekilde, tam isimler herhangi bir zamanda değiştirilebilir (değiştirildiğini bilmeden bir isim arıyor olabilirsiniz), oysa kullanıcı adları asla değişmez.

Aradığınız kullanıcı tam kullanıcı adını aramasına rağmen hiç görünmüyorsa, ya engellenmiş ya da Snapchat hesabınızı silmiş.

3. Adım: Farklı bir kullanıcı adı veya tam ad arayın
IPhone için Snapchat uygulaması için kayıt sekmesi.

Son adımda aradığınız kullanıcıyı bulamamanız sizi engellediklerini artırır, ancak yine de onaylamak için yeterli değildir.

Snapchat hesabının, sizi gerçekten engellediklerini doğrulamak için hala mevcut olduğuna dair kanıt bulmak zorunda kalacaksınız. Bunu yapmanın tek yolu engelsiz bir hesap aramaktır.

İki seçeneğiniz var:

Bir kullanıcının kullanıcı hesabını aramalarını isteyin.
Hesabınızdan çıkış yapın ve bu kullanıcıyı aramak için yepyeni bir hesap oluşturun.
İlk seçenek en kolay olanıdır, çünkü yeni bir hesap, kayıt olmak için fazladan bir iş yapmanız gerekmeyeceği anlamına gelir. Sadece Snapchat’de olmayan ve aradığınız kullanıcıyla ilgili olmayan bir arkadaş, akraba, meslektaş veya başka bir tanıdık seçin. Kullanıcının kullanıcı isimlerine (biliniyorsa) veya tam adlarına göre aramalarını isteyin.

Bunun yerine yeni bir hesap oluşturmaya karar verirseniz, mevcut Snapchat hesabınızdan çıkış yapmanız veya erişiminiz varsa uygulamayı farklı bir mobil cihaza indirmeniz gerekecektir. Yeni hesabınızı oluşturmak için mavi Kayıt düğmesine dokunun.
Snapchat, hesap oluşturma işlemini tamamlamak için tam adınızı, kullanıcı adınızı, e-postanızı ve şifrenizi girmenizi ister. Doğrulama amacıyla kullanılacak bir telefon numarası girmeniz istenecektir, ancak bu adımı atlayabilirsiniz.

Şimdi devam edin ve ya arkadaşınıza talimat verin ya da yukarıdaki ikinci adımı tekrarlamak için yeni hesabınızı kullanın.
Siz veya arkadaşınız aradığınız kullanıcı hesabını bulmayı başarırsanız, gerçekten onları engellediğinizi doğruladınız.