Snapchat kapanıyor

Snapchat kapanıyor mu sorusuna  flash karar çıktı, Snapcash’ı, ödeme yönteminizi 2014’te sona erdirir. 31 Ağustos itibarıyla, artık uygulamaya ulaşamayacaksınız.

Mesajlaşma uygulaması Snapchat, kullanıcıların büyük çoğunluğunun Instagram’a taşındığı 2014’te popülerliğini kaybetti. Bunun üzerine Snapchat, kullanıcıların dikkatini çekmek için para göndermek için bir özellik olan Snapcash’ın kullanımını önerdi. Daha sonra, Google, Facebook, Apple ve diğerleri ile rekabet kendi ödeme sistemlerini geliştirdi.

Snapchat gittikçe daha rekabetçi olan Snapcash ile daha da ileriye gidemeyecektir. Şirket, söz konusu ödeme özelliğini sona erdireceğini açıkladı. Snapchat, ödeme sisteminin neden feshedildiğini belirtmese de, birçok teknoloji devinin kendi ödeme sistemini geliştirdiği ve değer kaybına ve kullanıcılara neden olduğu söylenebilir.

Tüm bunlara ek olarak, Snapcash sistemi uygunsuz içerikle sahtekarlık ediliyor. Konuyla ilgili bazı Twitter kullanıcıları, cinsel içerikli fotoğraflar için Snapcash aracılığıyla para aktardıklarını söyledi.

Snapchat şu anda gözlük tabanını, kullanıcı tabanını genişletmek için akıllı gözlüklerle uğraşıyor.