Skype Yeni Arama Özelliğini Duyurdu

Microsoft’un popüler mesajlaşma servisi Skype ciddi bir dönüşümde. Giderek azalan kullanım oranı ve eleştirisini dikkate alan Microsoft, Skype’ı yeniden yapılandırmak için önemli adımlar atıyor. Temmuz ayında, Skype özelliği için arama çalışmalarının eşiğinde idi.

Geçtiğimiz günlerde, Skype’ın tasarımının baştan sona değiştiği söyleniyordu. Sözlerin vaatleri bugün yapıldı ve Skype yeni özelliği kullanıyor. Her şeyden önce, Skype çağrı kayıt özelliği şu anda sadece iOS ve Android platformlarında kullanılabilir. Başka bir deyişle, bilgisayardaki Skype kullanıcıları ilk etapta yeni özellikten yararlanamaz. Windows 10 için, bu özellik önümüzdeki aylarda geliyor. Yapılacak ilk şey Skype’ın mobil uygulamasını güncellemektir. Yeni özellik sadece en güncel sürümde kullanılabilir. Aramayı Skype’ta kaydetmek için yapmanız gerekenler oldukça basittir.

Arama sırasında “+” düğmesine basmanız yeterlidir ve sadece “Kaydı başlat” deyin. Ancak, bu noktadan sonra, röportajı kaydettiğiniz diğer tarafa bildirilirsiniz. Bu noktada, olası yasal sorunlardan kaçınılmamalıdır. Arama bittikten sonra, arama MP4 formatında mobil cihaza kaydedilir veya kullanıcıya diğer paylaşım seçenekleri sunulur. Kaydedilen görüntüler 30 gün boyunca Skype bulut altyapısında saklanır. Yeni özellik de konferans görüşmeleri için kullanılabilir. Windows platformu için de yayınlanacak olan bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?