Samsung Kendi Grafik İşlemcisini Geliştirecek

Samsung Kendi Grafik İşlemcisini Geliştirmek için kolları sıvadı.

Samsung kendi grafik işlemcisini geliştirecek .Kendi grafik ünitesini geliştirmek için iddialı olan Samsung, çok çalışmaya devam ediyor. Kaynaklar prototip aşamasının geçtiğini gösteriyor.

Teknoloji gündemde uzun Samsung, kendi grafik ünitesi üzerinde çalıştığına dair iddiaları araştırıyor. Yeni bilgiler, grafik biriminin yalnızca akıllı telefonlarla sınırlı olmayacağını gösterir.

YENİ GRAFİK BİRİMLER NELER SUNUYOR?

Güney Kore’den gelen bilgilere göre Samsung, yeni grafik birimine önemli mesafeler katmış ve prototip aşamasını geçmiştir. Kaynaklar, son 10 yıldaki en önemli grafik teknolojilerinin atılımını gösteriyor.

Samsung’un geliştirici ekibinde bir süredir önemli bir Nvidia adı olan Chien-Ping Lu da var. Bir süre MediaTek için çalışan Lu, daha sonra Samsung’a katıldı. Lu’nun önemli katkılarda bulunduğu belirtiliyor.

Samsung yeni grafik ünitesini sadece akıllı telefonlarda kullanmak istemiyor. Dizüstü bilgisayarlardan süper bilgisayarlara kadar çok çeşitli dizüstü bilgisayarlarda yeni bir grafik birimi arayacak. Yeni grafik ünitesi, geleneksel yöntem yerine bir döngüde birden çok komut gerçekleştirebilen bir yöntemi benimser.

NVIDIA VE AMD

Spesifikasyonlara bakarsanız, Apple ve Qualcomm’dan mobil pazarına ve sunucu pazarındaki AMD ve Nvidia’ya kadar , Samsung geniş bir rekabet yelpazesi kurmuş görünüyor. Tabii ki, bu grafik birimi mobil pazarın dışında pazarlamak çok zor olacak.

Galaxy Note 9 iddiaları yapıldı, ancak yeni grafik biriminin lansmanı muhtemelen bu yıl değil. Belki de Galaxy S10 serisi ile Samsung’un ilk örneği için pazarda olduğunu görüyoruz. Öte yandan, gündemdeki oyuncu odaklı telefon muhtemelen bu grafik ünitesini kullanacak.