Samsung bugün bir bomba gibi bir güvenlik hatası ile geldi

Samsung bugün bir bomba gibi bir güvenlik hatası ile geldi. Amerika’da yaşayan Samsung, telefon sahiplerini tehdit eden fotoğraflarla yüz yüze geldi. Peki, fotoğrafın belirsizliği nasıl ortaya çıktı ve tehlike nedir?

Amerika’daki Samsung telefon sahipleri, cihazlarının galeri bölümünde yer alan fotoğrafların izinsiz olarak başkalarına rastgele gönderildiği konusunda şikayet etmeye başladı. Resmi forum alanında şikayetler arttıktan sonra Reddit ve Samsung’un bu sorunun büyük bir kısmına sahip olduğu ortaya çıktı.

Samsung telefonlarındaki güvenlik açığı Samsung Messaging uygulamasıyla yaşanıyor.

Samsung Messaging uygulaması rastgele galerideki fotoğraflara izinsiz olarak fotoğraf gönderir. Güney Koreli şirketin bu olaydan sonra The Verge’a bir açıklama yapması gerekiyordu.

Samsung başlığının açıklamasında; Bu sorunu kabul ettiler ve sorunu çözmek için çalışmaya başladılar. Samsung frontline, bu sorunun Galaxy S9 ve Galaxy S9 + modellerini öncelikli olarak etkilediğini ve bu sorunu yaşayanların 1-800-SAMSUNG numarasını aradıklarını söylüyor.

Bu tür bir sorun yaşıyorsanız, Depolama alanına erişmek için Mesajlar uygulamasının iznini kaldırabilirsiniz. Böyle basit bir güvenlik belirsizliği ile, bir kayıp olan Samsung, kötü itibarını özetlemek biraz zor görünüyor. Kişisel veriler, telefonun 3. kişiyle rastgele paylaşıldığı büyük bir etkinliktir.