Recep İvedik 6 İçin Netflix’ten Dev Teklif

sinema ve film yapımcıları arasında yayın yapan Türkiye’nin en yüksek paralı yolları Recep İvedik film dizisi için sürpriz bir harekete geçti. Netflix, Türkiye Recep İvedik 6 ile başa çıkmak için milyonlarca avro teklif etti.

Kısa bir süre önce bilet yapımcıları Türkiye’nin en büyük sinema zinciri arasında kriz çıktı. Sinema salonlarında izleyicilerden yüksek bilet fiyatları talep edilmesine rağmen, üreticilere düşük ödemeler yapıldığı ve büyük bir tartışma başlatıldığı söylendi. Krizden sonra, birçok yapımcı filmlerini yayınlamak için yeni yerlerini dile getirdi. İlk adım, Yılmaz Erdoğan ve yapımcısı Sazan Sarmalı (Organize Eserler), yayınlanmasından sadece iki hafta sonra yayınlandı.

Netflix’in şimdiden Recep İvedik 6’yı da istediği iddia ediliyor. Sahan Gökbakar’ın bu ay filmin 3,5 milyon avro teklif ettiği söyleniyor. 38 yaşındaki üretici ve oyuncu şimdilik konuyla ilgili sessizliğini sürdürüyor. Cem Yılmaz, “Yılmaz Erdoğan’ın Netflix Yazan Sashan filminin satışına ilişkin Organize Çalışmaları”, Bilmiyordum, görmem şaşırdı “dedi.