Palm Pepito Geri Dönüyor

Palm Pepito Geri Dönüyor ; Milestone’a çarpan bir teknoloji şirketi olan Palm, Pepito adında yeni bir telefonla geri dönüyor.

Akıllı telefon sayısının düşük olduğu bir dönemde, kendi işletim sistemi ile pazarda önemli bir yeri olan Palm’ın geri döneceği belirtildi. Alınan bilgiler bu iddiaların kanıtıdır.

Palm Pepito’yu Kullanma

Birkaç gün önce, FCC dosyalarında yer alan ABD Federal İletişim Komisyonu’nun Palm Pepito modeli artık internete ait fotoğrafları düşürdü. Android Polis web sitesine göre, telefonun 800 mAh‘lik bir bataryası olacak. Haberlerde kullanılan fotoğrafa göre, bu telefon telefonda oldukça küçük. Telefonun adı Pepito.

Palm Pepito Özellikleri

Telefonun diğer işlevlerine bakalım: 3.3 inç ekrana sahip bir model 720p görünecektir. Giriş seviyesindeki Snapdragon 435 işlemcinin telefonda 3 GB RAM’e sahip olması bekleniyor. 32 GB depolama alanına sahip olması bekleniyor. Android 8.1 İşletim sistemi Oreo telefonu, geleceğin titanyum ve altın renklerinde kullanacak.

Telefonun satışa sunulacağı veya fiyatı hakkında bilgi verileceği hakkında bilgiler eksik. Ancak, bu fotoğrafların gerçekliğinin güvenilir olmadığını ve aynı zamanda sahte olabileceğini de belirtmek gerekir. Yine cihazlarında daha birkaç yıl önce ise, çok küçük bir ekran gibi 3.3 inç ve diğer donanım özellikleri, daha da kötüsü, fotoğrafların gerçekliği hakkında soru sormak için bir kez gerekli olabilir. Ancak fotoğraflar sahte olsa bile, efsaneye dönme olasılığının büyük bir heyecan olduğunu söyleyebiliriz.

Döner bir etiketli PDA cihazlarını ve adı olarak bilinen bir işletim sistemini piyasaya süren Palm, 2010 yılında HP’ye satıldı. Palm adını kullanma hakları 2014 yılında Çin şirketi TCL’ye satıldı. Yıllar içerisinde Palm’ın telefon pazarına gireceği iddia edildi. Ama bunun gibi bir şey olmadı.