Oturma Grubu Yenilenirken Dikkat Edilecekler Neler

Oturma grupları şüphesiz odalarımızın en önemli malzemeleridir. Yenilenmeye muhtaç olan oturma gruplarında nelere dikkat etmeliyiz? Oturma grubu yenilenlerken dikkat edilecekler neler?

Salonlarımızın dekorlarını yaparken ilk iş koltuk tercihinden başlar. Koltuk seçiminde farklı tarz mobilyalar bulunur. Bunlardan şık olmasının yanında konforlu olmasını tercih ederken renkleri ve tarzları da bu mobilyalara yansıtmak isteriz. Yaşam alanın fark oluşturacak tasarımlar için zarif ve büyülü oturma gruplarından pastel renkleri tercih edebilirsiniz.

Şık ve modern tasarımları elde ederken 2018 yılının en çok kullanılan dekorasyon önerilerine kulak verebilir. 2018de en çok tercih edilen mobilya renk tercihlerine bakabilirsiniz. Bazı mobilya tasarımları ile tarihten gelen bir hava içerisi ile odalarınızı tasarlayabilirsiniz. Bazı modellerde ise klasik bir tasarımda bazı modelleri ile modern yolculuğa çıkabilirsiniz.

Oturma odasına dikkat edilmesi gereken fikirler

Evimizde en çok vakit geçirdiğimiz alanların başında oturma odaları gelir. Oturma odası için dekor fikirleri neler? Yanış yapılan oturma odası dekorları nelerdir?

Oturma odalarında bulunan aydınlanmaları psikolojik durumu etkileyen önemli bir detaydır. Oturma odasını biraz büyük ise mutlaka sadece bir ampul ile yetinmeyin yerine avize seçeneklerini tercih etmelisiniz. Oturma odanızın halılarının ebatları odanın geniş gösterilmesinde önemlidir. Çok küçük halılar kullanmak yanlış bir tercih olmaktadır.

Evde kullanılan tv’nin yeri pencere yankı olmamalıdır. Duvar yada daha güneş ışınları almayan bir alanda durmasında fayda olacaktır. Mobilya ve uygun koltuk seçmelisiniz. Valvet mobilya için kumaş seçeneğinde keten yanlış tercih olmaktadır. Mobilyaları duvara yaslamak geniş odayı geniş göstermek, bu anlamda dikkat edilmesi gereken mobilyaları açılı yerleştirmektir.