Nvidia, Yapay Zeka Araştırma Merkezi Açıyor

Nvidia, Yapay Zeka Araştırma Merkezi Açıyor

Nvidia da son dönemde atılan adımlara yeni bir tane daha ekledi.
Derin öğrenme ve yapay zeka çalışmaları, geleceğimizi şekillendiren en önemli teknolojik gelişmeler arasındadır. Uzun zaman önce yaptığımız yolculuğun gelecek için ümit verici olduğu düşünülürse, zamanımızın çığır açan çalışmasının yapay zekanın ve derin öğrenmenin bir sonucu olacağı düşünülmektedir. Bu nedenle, pek çok şirket çabalarını konuya odaklıyor.

Nvidia ayrıca robot mühendisliği ve derin öğrenmede de yer almaktadır. Önümüzdeki aylarda Seattle’da bir robotik geliştirme merkezi açacak olan şirket, resmi blog sitesinden duyuruyla Toronto’da derin bir öğrenme ve yapay zeka merkezi kuracağını açıkladı.

Ekip, Toronto Üniversitesi’nde derin bir öğrenim ve bilgisayar vizyonu profesörü olan Profesör Sanja Fidler tarafından yönetilecek. Araştırma ve geliştirmenin ilk hedefi, öğrenmeye yönelik yenilikçi yaklaşımları derinlemesine incelemektir. Toronto’daki araştırma merkezinin açılmasının nedeni, Montreal gibi, Toronto’nun başta yapay zeka ve derin öğrenme olmak üzere birçok öncü kuruluşa sahip olmasıdır.

Bir başka gelişme ise Google’ın Gana’da açılışını yaptığı Yapay Zeka Araştırma Merkezi’dir. Afrika’daki ilk merkezin Google’da birçok yeniliği imzalaması bekleniyor. Aslında, özellikle geçtiğimiz yıl bu konuda birçok adım attık. Ay, Cambridge, Moskova ve Toronto’daki laboratuarları 2020 yılında dünya çapında 1.000 AI araştırmacı istihdam etme planımızın bir parçası olarak açacağız. Ocak ayında ise Fransa’da sağlık alanında AI çalışması yapabileceği merkezler açtı. , bilim ve sanat.