Nokia X5 ile Gündem Sarsacak

Nokia X5 ile Gündem Sarsacak gibi hem fiyatı hem kalitesi işte nokianın yeni kozu NokiaX5

Nokia, Nokia X5, Çin’de, uzun süredir gündemde olan akıllı telefon modeli tanıtan, HMD Küresel çatı altında çalışmaya devam eder. Nokia X5‘in özelliklerine ve fiyatına bakarsanız, piyasa biraz sarsacaktır.

Nokia X5, Çin’de düzenlenen etkinlikle birlikte halka duyuruldu. Bazı özellikler, kırparak çok iddialı bir cihaz haline gelen Nokia X5’in özellikleri ve fiyatı ile tercih edilen bir model haline gelmiş gibi görünüyor.

İŞte NOKIA X5 ÖZELLİKLERİ

Nokia’nın en yeni akıllı telefonu olan Nokia X5, 5.86 inç HD + çözünürlükte çentikli bir ekrana sahip. Bu ekranın altındaki bir MediaTek serisi işlemci değil, geleneksel bir Snapdragon serisi işlemci.

Nokia X5 modeli, modele bağlı olarak MediaTek Helio P60 işlemciden aldığı gücü alarak 3 GB veya 4 GB RAM‘e sahip. Micro SD kart artırma. Telefon 3060 mAh pil gücü sağlar. En önemli özelliği geliyor telefonunuzun kamerasına gidelim.

Nokia

Nokia X5, bir gelenek olarak çift arka kamera var. Akıllı telefonun arkasındaki çift kamera tasarımı 2 çözünürlük, 13MP + 5MP sunuyor. Nokia X5‘in ön tarafında 8 MP‘lik bir ön kamera bulunuyor.

NOKIA X5  Şok FİYATI

Android Oreo 8.1 işletim sistemi Nokia X5’nin siyah, beyaz ve mavi renkleri üç farklı renkte mevcut olacak. Telefonda 3GB RAM / 32GB dahili hafıza, 150 GB RAM ve 4 GB RAM / 64GB dahili hafıza bulunur. Telefon ilk etapta Çin’de satılacak.. Fiyatı 200 , 210 dolar olarak belirlendi.