Netflix Çığır Açan Yeni Özellik

Netflix Çığır Açan Yeni Özellik ; Dünyanın en büyük film, dizi ve belgesel izleme platformu olan Netflix, dizilerinizi, filmlerinizi ve belgelerinizi her zaman, her yerde İnternet bağlantınız olmadan izlemenize olanak tanıyan içeriği indirmek için daha akıllı hale geldi.

Netflix, mobil cihaz indirirken, ev veya iş seyahat ederken, seyahat ederken veya internette gezinirken Netflix’in neler yapabileceğini izlemenizi sağlayan bu özelliğin popülerliğinden dolayı bu uygulamanın teknolojisini geliştirdi.

Akıllı indirme özelliği nasıl çalışır?

Şimdi indirdiğiniz bir bölümü izlemeyi bitirdiniz, ‘akıllı indirme’ bu bölümü siler ve daha sonra bölümü otomatik olarak indirir. Akıllı indirme sadece kablosuz bağlantıyla gerçekleşir.

Artık ihtiyacınız olmayan dosyaları silmeniz gerekmiyor. İzlediğiniz dizinin bir sonraki bölümüne geçmek daha kolaydır. Bir bölüm indirirsiniz, ardından diğer bölüm mobil cihazınızda hazır olur.

Netflix Ürün İnovasyon Müdürü Cameron Carson, “2016 yılında, kullanım için sunulan indirme özelliğinin çok popüler olduğunu gördük. Üyelerimiz için mobil deneyimi daha kolay ve daha eğlenceli hale getirmek için sürekli çalışıyoruz. ‘Akıllı indirme’ özelliği: ‘Akıllı indirme’ ve mobil özel video, her yerde favori yapımlarınızı yanınızda götürmeyi mümkün kılıyor ‘dedi.

Kullanıcılar, ‘akıllı indirme’ özelliğini kullanmak istediklerinde Netflix üyelerinin eğlence deneyimleri üzerinde daha fazla kontrol sağlamak amacıyla seçim yapabilirler.

‘Akıllı indirme’ şu anda indirilen bölümden daha fazla yer kullanmaz ve yalnızca Wi-Fi kullanılabilir olduğunda çalıştığı için mobil verileri kullanmaz. Bu özellik şu anda Android cihazlarda kullanılabilmektedir. Güncellemenin yakında iOS için yayınlanması bekleniyor.