Mobil Bankacılıkta Güvenlik Uyarısı

Mobil bankacılıktan Truva atları tüm zamanların zirvesine ulaştı Mobil bankacılık için Truva atları, 2018’in ikinci çeyreğinde siber problemlere damgasını vurdu.

Güvenlik konularının saldırganlar tarafından ele alınmasını sağlamak için 61.000’den fazla insan mücadele etti. 2018’in ilk çeyreğine göre, 2017’nin ilk çeyreğine göre üç kat daha fazla olan modlar, en yüksek seviyeye ulaştı. Kaspersky Lab’ın Q2 IT tehdit geliştirme raporu en fazla bir kez sonuçlandı. Mobil bankacılık için truva atları en popüler yazılımlardır. Bu yazılım, mobil hesap banka hesaplarından para çalmak üzere tasarlanmıştır.

Bu tür saldırılar tüm dünyadan geliyor. Kötü amaçlı yazılımların, kullanıcıların indirip yüklemelerine izin veren resmi bir uygulama olması bekleniyor. Bankacılık uygulama uygulaması, Truva Atıağzı bir arayüz programı başlatıyor. Kullanıcılar yazılımı alır. 2018’de ikinci çeyrek 61.045 truva atının sahnesiydi. Bu sayı, Kaspersky Lab’ın bu tehdidin tüm zamanların en yüksek sınavıdır. Hqwar’ın Truva Atı’nı arayanlar, en büyük sayıyı yapmazlar.

Algılanan modların yarısı bu kötü amaçlı yazılımla yapıldı. Ajan’ın Truva Atı yaklaşık 5000 paketle ikinci sırada yer aldı. (% 0,79), Rusya (% 0,7), Polonya (% 0.28) ve 2018’in ilk çeyreği. 2018’in ikinci çeyreğinde, mobil yazılım, saldırganlığı nedeniyle yüzleşmenin karşılaştığı güçlükleri açabiliyordu. yazılım: Rusya ve ABD sıralamasında 9. sıraya yerleşti.

Bu artışın arkasında Trojans.AndroidOS.Agent.cw ve Trojan-Banker.AndroidOS.Marcher.w modlarının verimli dağıtımı var.