Microsoft’tan yapay zeka rehberi

Orta Doğu ve Türkiye’yi de içeren Microsoft, bir Afrika haritasına yapay zeka niteliğindeki bir harita haritasında yayınlandı. Eser, yapay zeka sanatını, yedi ile yetmiş arasındaki herkes için hızlı anlaşılabilir kılıyor.

Hayatımızı kolaylaştırmaya ve gelecekte dünyayı değiştirmeye devam edecek olan yapay zeka teknolojisi, insan yeteneklerinin sınırlarını genişletecek ve yeni yetenekler getirecektir. Microsoft yapay zekayı demokratikleştirmeye çalışıyor ve herkes için erişilebilir kılmaya çalışıyor, yapay zekânın bir infografik haritasını yayınladı. Günlük yaşamın yanı sıra, üretimden sağlığa, finans, perakendecilik, makine öğrenimi, bilgisayar vizyonu, doğal dil işleme, akıllı botlar ve algoritmalardan pek çok alanda kullanılan yapay zeka teknolojisi, aslında uygulama alanları nedir, aslında ne ile anlaşılmaktadır?

Yapay zeka

Araştırmaya göre, yapay zeka teknolojisinin 2030 yılına kadar dünya ekonomisine 15.7 trilyon dolar katkıda bulunarak ulusal ekonomileri yüzde 26 artırması bekleniyor. Ayrıca 2021 yılına kadar 2,9 trilyon dolarlık bir iş değeri yaratacak ve 6,2 milyar tasarruf sağlayarak üretkenliği artıracak. Meslekler. Yapay zeka hayatımızın bir parçası haline gelirken, insanları değiştirmekten ziyade yeteneklerini artırarak yeni istihdam alanları yaratacaktır. 2.3 milyar yeni iş yaratacak olan yapay zeka, kurumlar tarafından kullanılacak ürün ve hizmetlere ve son kullanıcıların% 50’sine önümüzdeki 5 yıl içinde karar vermede dikkate alınması gereken bir teknoloji olacaktır.

Yapay zeka uzaklarda değil, yanımızda!

Yapay zeka görünmez veya elle tutulur olmasa da, çoğumuzun yaşamları üzerinde önemli bir etkisi vardır. Microsoft, daha fazla şey elde etmek için bireyleri ve kuruluşları desteklemeye kendini adamıştır ve yapay zeka teknolojileriyle donatılmış Microsoft Office 365, 120 milyon ticari kullanıcı için hayatı kolaylaştırır. PowerPoint Designer, saniyeler içinde yüksek kaliteli slaytların hazırlanmasını sağlarken, Word uygulaması yapıcı önerilerle metinleri geliştirmeye yardımcı olur. Microsoft Translator, metin, ses veya video simultane çeviri sağlar.

Orta Doğu ve Afrika yapay zeka için hazır mı?

Orta Doğu ve Afrika’daki yapay zeka pazarının 2021 yılına kadar 114 milyon dolara ulaşması bekleniyor. Ancak, zayıf sistemler ve kurulu altyapı, inovasyonun önündeki en büyük engeller. Aynı zamanda, yeni teknolojik çözümlerin güvensizliği ve yapısal engelleri bölgede yapay zeka gelişimini engelliyor.

Türkiye, bu teknolojinin erişilebilirliğini geliştirmek için gereken yönü şekillendirmede yapay zekanın geliştirilmesi için Ortadoğu’da ve Afrika ülkelerinde de bulunmaktadır. Ayrıca, işletmelerin yapay zeka yatırımları yapmaları ve üniversitelerde araştırma için verimli bir ortam sağlamaları önemlidir. Ayrıca Start-Ups desteği ve tüm bu unsurlar arasındaki işbirliği, yapay zeka teknolojisinin önemli hamleler olarak ilerlemesi.