Microsoft’tan Önemli Uyarı

Microsoft’tan Önemli Uyarı ,Bilgisayarlar açılmıyor.
Microsoft tarafından Windows için yayınlanan mevcut güvenlik düzeltme ekleri, bazı AMD bilgisayarlarının bozulmasına neden oluyor.

Microsoft’un Spectre ve Erime Gecikmesi güvenlik açıkları için güvenlik düzeltme ekleri bazı AMD destekli bilgisayarların önyükleme yapmasına neden oluyor. Kullanıcılar bilgisayarların sürekli olarak “mavi ekran” verdiğini söylüyor.

Microsoft, kullanıcılardan gelen geri bildirimde, 3 Ocak’ta yayımlanan AMD destekli bilgisayarlara indirilen güvenlik düzeltme eklerini engelledi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan ABD teknoloji şirketi, sorunun, işlemci üreticisinin Windows güvenlik düzeltme eklerini düzgün bir şekilde belgelememesi gerçeğinden kaynaklandığını açıkladı.

AMD ve Microsoft, sorunu çözmek için çalışıyorlar ve eğer AMD ile kalıyorlarsa, yakında herhangi bir sorun olmadan Spectre ve Meltdown’a karşı güvenlik yamaları alabilecekler.

Microsoft, güvenli modda başlatma veya işletim sistemini yeniden yükleme gibi alternatif başlatma yöntemlerinin, yamaları yükledikten sonra bilgisayarları açık olmayan kullanıcılar için önerilmektedir.