Messenger for Kids Çocuklara Özel Uygulama

Messenger for Kids Çocuklara Özel Uygulama kimler kullanabilir

Facebook’taki Messenger Kids’de birbiriyle bağlantıya geçen çocuklar artık Çarşamba günü Facebook tarafından açılan bir güncellemeyle Facebook arkadaş olmak için ebeveynlerine ihtiyaç duymayacaklar.

Güncellemenin gerçekleşmesiyle birlikte, ebeveynlerin artık çocuklarının ebeveynleri ile arkadaş olmaları gerekmeyecek. Bu, çocukların yalnızca ebeveyn onaylı kişilerle iletişim kurmasına olanak tanıyan ücretsiz görüntülü görüşme ve mesajlaşma uygulaması olarak hizmet veriyor.

Messenger Kids ebeveynlere yönelik bir Facebook bildirisinde, değişikliğin “çok talep edildiğini” belirtti.

“Ebeveynler hala çocuklarının Messenger Kids ile konuşabileceği her bir bağlantıyı onaylamak zorunda. Bu değişiklik, diğer ebeveynlerle arkadaşlık kurmadan çocuğunuza yapmak istediğiniz bağlantıları tamamlamayı kolaylaştıracaktır ”ifadesini okuyun.

Messenger Kids, Aralık 2017’de giriş yaptı ve çocuklar 6 yaşına kadar çocuklara yöneliktir, çünkü çocuklar 13 yaşında olana kadar tam teşekküllü Facebook hesapları oluşturamazlar. Uygulama çocuklar için bir Facebook hesabı oluşturmaz ve ebeveynlerin kiminle iletişim kurduğunu izlemesine izin verir