LG’nin Katlanabilen Telefonu Geliyor

LG’nin Katlanabilen Telefonu Geliyor LG Display katlanabilir ekran alanında geride kalmak istemiyor ve bu ekranları 2019’da üretmek istiyor.

LCD ve OLED ekranların önde gelen üreticilerinden LG, katlanmış OLED ekranlar üretmeye başladı. LG bu teknoloji üzerinde çalışıyor, ancak teknolojinin henüz emekleme aşamasında olduğu iyi biliniyor. Ancak, Samsung Display ve BOE’nin katlanabilir ekranlar üretmeye başladığını biliyoruz.

Kore’nin ET News gazetesine göre LG, ortakları için katlanabilir bir ekran oluşturmak üzere “global OEM” ile ortaklık kuruyor. Bu ekranların Google, Microsoft veya Xiaomi gibi müşteriler olduğu söyleniyor. Samsung Display’in katlanabilir görüntü teknolojisinde lider olduğunu, ancak muhtemelen bu ekranları sadece kendi telefonunda kullanacağını söylüyor. Yeni teknolojiyi kaçırmak istemeyen rakipler alternatif olarak LG Display veya BOE’yi seçebilirler.

LG’nin OLED ekranını kullanan son telefonlar LG V30 ve Google Pixel 2 XL’yi içeriyor. Pixel 2 XL, “ekran yazma” sorunlarıyla karşı karşıya kalsa da LG, bazı söylentilere göre OLED üretimini Apple ile genişletmek üzeredir. Halen piyasaya sürülmemiş katlanabilen ekranların gerçeğe dönüşmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.