Kripto Paralar Ayı Pazarında

Kripto Paralar Ayı Pazarında

Kripto parası Zararlı artık kripto para madenciliği yazılımı tarafından saldırıya uğrayan İnternet kullanıcılarının sayısı sadece bir yıl içinde 1,9’dan 2,7 milyona çıktı. Son 24 aydaki istatistiklere göre, madenciler özellikle gelişmekte olan pazarlara odaklanıyor ve bu bölgelerdeki internet kullanıcılarından gelirlerini artırmak için faydalanıyor.

Bu bulgu, Kaspersky Lab’ın 2016-2018 fidye yazılımında ve zararlı kripto mineralleri raporunda vurgulanan konular arasındadır. İki benzer dönemi kapsayan rapor (Nisan 2016’dan Mart 2017’ye kadar ve Nisan 2017’den Mart 2018’e kadar), fidye yazılımının değişken bir alanda tek bir işlemde siber suçlulara büyük miktarlarda para sağladığını gösterirken, daha az para kazanan madenciler kurbanlar uzun vadeli ve sürdürülebilir bir model. Bu yüzden, madencilerin siber suçlular arasındaki popülerliği artıyor.

Kaspersky Lab uzmanları siber tehditlerde önemli bir değişiklik olduğunu tespit etti: Bireyler ve mobil cihazlar için fidye yazılımı 2017-2018’de belirgin bir şekilde azaldı (sırasıyla yaklaşık% 30 ve% 22.5). Siber suçlular bunun yerine kripto madencileri ile para kazanmayı tercih ediyorlar. Özel “madencilik” yazılımı, kurbanın bilgisayarının ve mobil cihazının işlem gücünü kullanarak yeni bir para birimi oluşturur. Zararlı madenciler bunu, diğer bilgisayarlardan, bilgisayarlarının ve cihazlarının gücünün farkında olmadan yaparlar.