iPhone Xs Tamir Ücretine Büyük Zam Yaptı

iPhone Xs Tamir Ücretine Büyük Zam Yaptı henüz iPhone ekran onarım satışına başlamamış ve Xs bugün Türkiye’de açıklandı. Xs, Apple’ın iPhone’un ekran onarım maliyetlerini saldırgan fiyat politikasıyla nasıl ortaya koyduğunu izleyin.

Türkiye iPhone Plus 8 7499 Estate satış fiyatının Apple’ın Türkiye’de iPhone ve Xs Max modellerinde daha fazla iPhone satış hizmeti sunduğunu duyurdu. İPhone Xs ve iPhone Xs Max modelleri için servis ücretleri, Apple’ın çok reaktif olmasına neden oluyor gibi görünüyor.

Apple’ın resmi ifadesine göre; Sadece Xs Max’in ekran onarımları 2,490 $ ve diğer hasar 7,299 $ olacak. iPhone Xs ‘ekran onarımı 1,999 £ iken diğer hasar 6,499 £ olacaktır. Türkiye Satışı 8499, ancak iPhone, TL’ye kadar kutu başına 1,449 kutuya kadar tamir yaptı. Cupertino merkezli şirketin ülkemizde muaf döviz kurları ile yüksek fiyatlara inanılmaz bir fiyat getirdiği açıktır.

IPhone’un Xs Max’i 12.000 TL ve 512GB pik modelini 15.000 TL’de sattığı söyleniyor. Para birimlerindeki dalgalanmalar yarın bir gün için ayarlanmış olsa bile ve para birimleri düşse bile, Apple bu fiyatları asla çekmeyecek. ABD ile Türkiye arasındaki gerginliğin bedelini yansıtmak ve bu şekilde yaptırımları gerçekten üzücü uyguluyor.